Özgür Bilgi Kanalı

satın alabileceğiniz en iyi televizyonlar

LG C1, 2022’de şimdiye kadarki favori 4K TV’miz. Amsterdam’daki profesyonel test laboratuvarımızda uzun testler yaptıktan sonra bu sonuca vardık. Samsung, LG ve Philips gibi farklı markaların OLED ve QLED gibi görüntü teknolojilerine sahip yeni ve lüks 12 adet 4K TV’sini inceledik.

Fiyat, izleme deneyimi, kullanılan görüntü teknolojisi ve ses dahil olmak üzere bu test için tüm yönleri inceledik.

Pratik yönlere de baktık. Güç kablosu yeterince uzun mu? Cihazın asılması kolay mı? Ve ekran ne kadar ince? Testlerimiz, Tweakers test laboratuvarı ile işbirliği içinde gerçekleştirilmektedir.

Bu yılın en iyi TV’si: LG OLED55C16LA

  • Artıları:Çok iyi görüntü kalitesi, mükemmel kontrast, yüksek yenileme hızı ve güzel uzaktan kumanda sayesinde oyuncular ve spor meraklıları için ideal.
  • Eksileri:Maksimum parlaklık en yüksek değil, HDR10+ desteği yok.

LG C1 popüler bir televizyon dizisidir ve bu 55 inçlik model çok eksiksiz bir görüntü sunar. TV şık bir tasarıma sahiptir ve mükemmel görüntü kalitesi ile iyi ses sunar. Sihirli Kumandası ile kullanımı çok kolaydır, ancak bu sadece televizyon izleyicileri için mükemmel bir cihaz değildir. Görüntü işleme iyi ve LG’nin işletim sistemi olan webOS’u kullanıyor.

55 inç modelini tavsiye etmemize rağmen, bu televizyon 83 inç’e kadar çeşitli boyutlarda mevcuttur. LG, televizyonun arkasını siyah yerine beyaz yaptı; bu, geçen yılki modele göre mutlaka bir gelişme değil. Öte yandan: muhtemelen cihazı duvara asarsınız, böylece beyaz arka kısım görünmez.

Daha ucuz alternatif: LG OLED55A16LA

  • Artıları:Çok iyi görüntü kalitesi, mükemmel kontrast.
  • Eksileri:Maksimum parlaklık en yüksek değil, HDR10+ desteği yok, HDMI 2.1 yok.

Yukarıdaki C1 biraz daha lüks bir cihazken, LG A1 üreticinin giriş seviyesi modelidir. Daha az harcayacak, ancak yine de bundan en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için iyi bir seçenek. Görüntü iyi, çünkü kısmen OLED daha yüksek kontrast sunuyor.

Televizyon oyun oynamak için uygun ancak çok yüksek bir kare hızı bekleyemezsiniz çünkü 120Hz destekli HDMI 2.1 bağlantı noktası yok. Bu televizyonun sesi de çok iyi değil, ancak bu, ayrı bir ses sistemi kullanılarak çözülebilir.

C1’e çok benziyor – kesinlikle görünüşte – ancak A1’in büyük ve ağır bir ayağı yok, her iki tarafında iki küçük ayak var. Plastikten yapılmışlardır, ancak fırçalanmış metal kaplama sayesinde yine de güzel görünmektedir. Bununla birlikte, iki küçük bacak, tellerden kurtulurken daha büyük bir zorluktur.

Philips 55OLED806/12

Ambilight özellikli OLED

€1,288.00 PlatteTV’de

Philips 55OLED806/12, 53 kullanıcı tarafından ortalama 4 yıldızla derecelendirildi.

Philips TV’ler, ekranda ne olduğuna bağlı olarak arkadan parlayan ışık olan ambilight nedeniyle popülerdir. Ayrıca Philips, işletim sistemi olarak Android kullanıcıları tarafından oldukça tanınan ve birçok uygulamanın bulunduğu Android TV’yi kullanıyor. Burada ayrıca Play Store’dan uygulamalar indirebilir ve bunları Netflix, Videoland ve Disney+ gibi televizyonunuza yükleyebilirsiniz.OLED 806, saniyede 120 kare hızında 4K görüntüleri görüntülemenize izin verdiği için oyun oynamak için ideal olan iki HDMI 2.1 bağlantı noktasına sahip olma avantajına sahiptir. Ne yazık ki, 120Hz modundaki TV, LG’nin televizyonlarının muzdarip olmadığı bir şey olan görüntü netliğinden biraz ödün veriyor. Bu televizyonun sesi de görüntüsü kadar iyidir ve uzaktan kumanda üzerindeki tuş aydınlatması sayesinde televizyonu daha az aydınlatılmış bir odada kolayca çalıştırabilirsiniz. Ayrıca bir mikrofonu vardır, böylece sesli olarak bir dizi veya film arayabilirsiniz.

Samsung Neo QLED QE55QN95A

Aydınlık oturma odası için parlaklık tabancası

€ 1.312.40 bol.com Plaza’da

Samsung Neo QLED QE55QN95A, 40 kullanıcı tarafından ortalama 4 yıldızla derecelendirildi.

Önerdiğimiz televizyonların çoğu OLED televizyonlar olsa da Samsung’un QN95A modeli ‘qled’ bir model. Demek ki LCD teknolojisiyle çalışan bir televizyon (ayrıca ‘ OLED, QLED, mini-LED ve LCD: hangisi daha iyi? ‘ başlıklı makalemize bakın ) yüksek parlaklıkta. Bu, bu televizyonu çok fazla ışık alan bir oda için ideal kılar. Buna ek olarak, Samsung en son LCD tekniklerini kullanır, böylece geleneksel olarak LCD ile ortaya çıkan birçok sorun artık mevcut değildir. Örneğin, daha az iyi bir kontrast ve hayal kırıklığı yaratan görüş açıları düşünün: bu cihazla bunlar geçmişte kaldı. Bu televizyonun kontrastı çok iyi, ama bunun için de para ödüyorsunuz; bu QN95, karşılaştırılabilir OLED televizyonlardan daha pahalıdır.

Araştırmamız

Bu testte, televizyonların tüm yönlerine baktık: bu fiyat kategorisinde her şey yolunda olmalı. OLED ve QLED gibi modern görüntü teknikleri, iyi ses (her zaman bir soundbar önermemize rağmen), farklı görüntü formatları için destek ve tabii ki akıllı işlevler sayesinde mükemmel bir izleme deneyimi bekliyorsunuz. Ayrıca pratik yönlere de baktık: güç kablosu yeterince uzun mu? Cihazın asılması kolay mı ve ekranı ne kadar ince?

Televizyon nihayet açıldığında bunun hakkında çok fazla düşünmeyebilirsiniz, ancak kurulum sürecini kesinlikle etkileyebilir. Bilmek her zaman iyidir!

Testlerimiz, Tweakerstest laboratuvarı ile işbirliği içinde yürütülmektedir . Aşağıdaki videoda Tweakers TV uzmanı Eric van Ballegoie, test laboratuvarının nasıl çalıştığını açıklıyor.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.