Özgür Bilgi Kanalı

şikayetvar

Türkiye’nin en köklü sistemlerinden birisi olan, sikayetvar.com’a bugün itibari ile giriş yapılamadığı gözleniyor. Şikayetvar sitesine şuanda dış ülkelerden girilebilirken, ülkemizden neden girilmediği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Şuan sadece vpn ile giriş yapılıyor.

şikayetvar

Şİkayet Yayınlanma Süreci

Sitemize yeni bir şikayet ulaşınca… SMS ile Kişi Doğrulaması Kişilerin, gerçekte var olmayan profil bilgileri ile şikâyet yazması ihtimaline karşı Şikayetvar, şikayet yazanlara “doğrulama kodu” içeren bir SMS göndererek gerçek olmayan kişileri tespit eder. Şikayet Filtreleme Şikâyet mektubunun işleme koyulabilmesi için, şikayetin konusunu mal ve hizmet alışverişinden kaynaklanan ve sonuç alınamayan sorunlar oluşturmalı. Bu koşula uymayan şikayetler bu aşamada filtrelenir. İçerik Filtreleme Hem şikâyet yazan kişiyi korumak hem kurum ya da firmanın imajının haksız yere zedelenmesini engellemek için şikâyet, hukukçu talimatları doğrultusunda çalışan redaktörlerimize iletilir.

Redaktörler şikâyetin; ticaret ve rekabet hukukuna ve marka haklarına aykırı olup olmadığını denetler. Ayrıca olası anlam bozukluğunu gidermek için yazım yanlışlarını düzelterek, varsa suç teşkil eden sözleri çıkartarak şikâyeti yayına hazır hale getirir. Son Kontrol Kişi, şikâyet ve içerik süzgecinden geçen şikâyet mektubu, sitemizde yayınlanmadan önce son kez kalite kontrol ekibi tarafından kontrol edilir.

Şikayet Artık Yayınlanabilir! 24 saati aşmayacak şekilde bir dizi işlemden geçen şikâyet, bir an önce çözüm sunabilmesi için söz konusu kurum ya da firmaya iletilir. Bu arada şikâyet, sitemizde yayınlanarak binlerce takipçiye de ulaşmış olur. Çözüm Aşaması Dört aşamadan geçen şikâyetin iletildiği kurum ya da firma, çözüm üretmek için ya sitemizde yayınlanmak üzere cevap yazar ya da şikâyetin sahibi ile iletişim kurar.

MüşterilerinizŞikayetvar,şikâyetlerin çözüme kavuşturulması için bir fırsattır!

Şikâyeti olan tüketiciler,müşterilerini geri kazanmak ve marka itibarını korumak isteyen firmalarla Şikayetvar’da bir araya geliyor.

KısacaŞikayetvar

Şikayetvar;

 • Tüketicilerin firmalar hakkındaki şikâyetlerine
  çözüm aradığı,
 • Site ziyaretçilerinin alışveriş öncesi referans sitesi olarak başvurduğu ve firmalar hakkında karara vardığı,
 • Firmaların müşterilerini geri kazanmak ve marka itibarını korumak için şikâyetlere çözüm ürettiği,
 • Müşteri ile marka arasında köprü görevi gören,
 • Tarafsız ve güvenilir olan,
  Türkiye’nin ilk ve en büyük şikâyet platformudur.

RakamlarlaŞikayetvar

şikayetvar

Sektöründe önde gelen 1300marka Şikayetvar’ da!

 • Bankacılık, otomotiv, GSM ve beyaz eşya sektörlerinin tüm markaları…
 • Medya, iletişim, sigorta sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların ve e-ticaret sitelerinin neredeyse tamamı…
 • Diğer sektörlerde faaliyet gösterip Türkiye ekonomisine yön veren firmaların büyük çoğunluğu…

Şikayetvar’ın kurumsal üyeleri arasında yer alıyor.

Şikayet Detetleme Aşamaları

Tüketicilerin ürün ve hizmetlere dair şikâyetlerini dile getirmeleri için ortam sağlayan Şikayetvar, şikâyet yazan kişiler için oluşabilecek hukuki sorunların önüne geçme ve markaların imajının haksız yere zedelenmesini engelleme amacıyla tüm şikâyetleri denetimden geçirir.

Tüketiciler karar vermeden önce Şikayetvar’a başvuruyor!

Şikayetvar, tüketici davranışlarını ve marka tercihlerini etkileyen önemli bir referans sitesidir.

Aylık 2 milyon farklı kişi; satın alma eyleminden önce Şikayetvar’ı ziyaret ediyor ve tüketici şikâyetlerini, marka cevaplarını, markalara yönelik teşekkür mesajlarını okuyarak markalar hakkında karara varıyor.

Çözülen şikâyetlerin ardından gelen Teşekkürmesajları

Şikayetvar, şikâyetleri çözen firmaların farkını ortaya çıkarmak ve firmaları şikâyet çözmeye teşvik etmek için teşekkür mesajlarına yer açtı. Şikayetvar, şikâyeti çözülen müşterilerin firmalara hitaben yazdığı teşekkür mesajlarını da yayımlamaya başladı.

Şikayetvar Analizleri

Şikâyet ve Rakip Analizlerinden oluşan Şikayetvar Analizleri; kurum ve firmalar hakkındaki şikâyet sayısına, şikâyetlerin cevaplanma oranı ve cevaplanma süresine, şikâyet yönetim sürecinde müşteri memnuniyetine ve şikâyet konularına dair veriler sunar.

Firmaların şikâyet yönetimindeki başarılarını gösteren Şikayetvar Analizleri, bazı kamu kurumları tarafından da sıklıkla başvurulan analizlerdir.

şikayetvar

Şikayet var Ürünleri

ŞikayetEndex

Firmaların şikâyet yönetim sürecine ilişkin reel veriler ve şikâyet yönetiminde müşteri memnuniyetine dair algısal veriler üzerinden hesaplanan Şikayetendex, firmaların şikâyet yönetim başarısını rakipleri ile karşılaştırmalı olarak ortaya koyan ilk ve tek analizdir.

Şikayetplus

Şikayetvar, Facebook, Twitter, web sitesi iletişim bağlantısı ve birden fazla e-posta hesabını bir arada, hızlı ve kolay yönetmeyi sağlayan web tabanlı bir yazılımdır.

Sanoveri

İnternet tabanlı, hızlı ve ekonomik anket uygulamaları ile akademik çalışmalar ve ticari araştırmalar için ihtiyaç duyulan geçerli ve güvenilir veriler sunar.

Şikâyet Haber

Şikayetvar; şikâyetlerden hareketle tüketicilere yönelik toplumsal faydayı gözeten haberler yapıyor, kanun koyucuları ve denetim mekanizmalarını harekete geçiriyor.

Tüketiciyi Şikayet var’a Çeken Nedenler

Hak Arayışında Kolaylık:

Şikayetvar; şikâyetlerin en kısa ve en kolay yoldan, ücretsiz olarak firmalara iletilebildiği bir platformdur.

Harekete Geçirici Nitelik:

Aylık 2 milyon farklı ziyaretçisi olan bir platformda müşteriler tarafından firmalara verilen memnuniyet puanları ve teşekkür mesajları firmaları şikâyet çözmeye teşvik ediyor.

Tüketici Referans Sitesi:

Günde 2.500 şikâyet yazılan ve gerçek tüketici tecrübelerinden oluşan Şikayetvar, ürün ve hizmetler hakkında fikir edinmek için en doğru kaynaktır.

Şikayet var Firmalara Neler Sağlar?

Mevcut Müşteriler
Şikayetvar, şikâyeti olan müşterilerin geri kazanılabilmesi için bir fırsattır.

Potansiyel Müşteriler
Şikayetvar’da çözülen şikâyetler, potansiyel müşterilerde güven duygusu oluşturur.

Geri Bildirim Mekanizması
Ürün veya hizmetlerle ilgili aksaklıkları işaret eden şikâyetler, firmaların doğru noktalara odaklanmasını sağlar.

Tüketiciyi Tanıma İmkânı
Şikayetvar; firmaların, tüketici tutum ve davranışları hakkında fikir sahibi olmalarını sağlar.

Şikayetvar Analizleri
Firmaların şikâyet yönetimindeki başarılarını görebilmelerini ve doğru stratejiler belirleyebilmelerini sağlar.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.