Özgür Bilgi Kanalı

searchenginereports

Sosyal medya, insanların yalnızca eğlence değil, aynı zamanda gevrek ve benzersiz içerik için geldiği bir yerdir. Sosyal medyada intihal içerikli içerik yayınlamaya başlarsanız, o zaman sadece havasını öldürür. İçerik dünyasına yönelik yasadışı ve etik olmayan bir yaklaşım olmasına rağmen, insanlar için içeriği intihal etmek çok standart hale geldi. Son zamanlarda görülen bir diğer yaygın uygulama, insanların aynı içeriği kullanması ve Facebook ve Twitter’da yayınlamasıdır. İnsanlar genellikle bunun aynı taşla iki kuşu öldürmenin en iyi yolu olduğunu düşünürler. Eh, bu yanlış bir kavram ve bugün size Twitter’da içerik kopyalamamanız için beş neden vereceğiz!

boyutu İçeriğinoldukça farklıdır

Twitter ve Facebook veya içerik yayınlama söz konusu olduğunda başka herhangi bir format farklıdır. Her platformun, yayınlamayı ve sunumu birbirinden oldukça farklı kılan kendi çalışma algoritmalarına sahip olduğu bilinmelidir. Twitter, herhangi bir sosyal medya platformundan daha resmi bir platformdur, bu nedenle içerik sunumunun aynı olmasını bekleyemezsiniz. Twitter’da, daha fazla içerik yayınlamanın başarının anahtarı olduğunu bilmelisiniz çünkü twitter’da yayın çok hızlı bir şekilde kaybolabilir. Facebook’ta daha az paylaşımda bulunmak sizin için daha iyidir. Ayrıca, Twitter’ın diğer sosyal medya sitelerine göre daha az kelime sınırı yaklaşımı vardır.

Bu bir israf çabaolurdu.

Yinelenen içeriğin yayınlanması sadece zaman kaybı değil, aynı zamanda tam bir çaba kaybıdır. Sosyal medyaya yatırım yapıyor veya zaman ayırmayı planlıyorsanız, doğru işi yapmalısınız ve doğru olan şey kendiniz olmak ve gerçek düşünceler ve içerikler ifade etmektir. Twitter dışında başka kanallar olmanız fark etmez; İçeriği platformlar arasında yeniden yayınlamadığınızdan emin olmalısınız.

İntihal her zaman kasıtlı değildir ve özellikle sosyal medyada kaza sonucu intihal de yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, içeriğinizi her oluşturduğunuzda denemek ve kontrol etmek zorundasınız. Bu, güvenilir ve doğru bir intihal tespit programı yardımı ile yapılabilir.

Pek çok online intihal dama mevcuttur, ancak hepsi iyi bir üne sahip değildir, bu nedenle her zaman ücretsiz olanı ve doğru sonuçlar verebileni aramalısınız. Searchenginereports.net üzerinden intihal programı kullanmayı deneyebilirsiniz! Bu, isteyen herkes tarafından kullanılabilen intihal kontrol bulut tabanlı ücretsiz ve güvenilir bir programdır. Ayrıca, oluşturduğunuz gönderinin URL’sine göre çoğaltmayı kontrol etmek istiyorsanız, SmallSeoTools ve PlagiarismChecker.co tarafından ücretsiz intihal programını da kullanabilirsiniz!

Özgün olmak büyük bir gelişmedir!

İnsanlar dedikodu, ızgara ve en önemlisi benzersiz içerik nedeniyle sosyal medyaya ilgi duyuyor. Benzersiz içerik yayınlamıyorsanız, bu, kendinizi sayfanızdaki trafikle meşgul etmediğiniz anlamına gelir. Sosyal medya kullanıcıları gerçek sohbetlerle daha çok ilgileniyor; bunun yerine yinelenen içerikte olurlar. İzleyici düşüncesiz, kopyalanmış ve sahte içeriği derhal reddeder ve bu nedenle, Twitter’dan veya twitter için içerik kopyalamamanızı tavsiye ediyoruz. Ne kadar özgün olursa, herhangi bir platformda büyümeniz için o kadar iyi olur.

Twitter’ın bambaşka bir izleyici kitlesi var

Twitter, modern çağın trend platformları arasında yer alıyor. Günlük bağlantı söz konusu olduğunda Twitter’ın hayran kitlesine ve kitlesine sahip olduğunu anlamanızı istiyoruz. Etkili şahsiyetler, kriketçiler, politikacılar, film sanatçıları ve göreceli kardeşlikten insanların Twitter’da diğer platformlardan daha fazla katılımcı olduğunu göreceksiniz. İnsanlar genellikle Twitter’da tek bir kişiliği takip ederken öte yandan sayfalar ve gruplar Facebook’ta daha çok takip ediliyor. Bu, farklı türde bir hedef kitle için farklı türde bir mesaj uydurmanız gerektiği anlamına gelir.

Tembel görünmek istemezsinizkopyalamak

İçerik, takipçilerinize veya potansiyel kitlenize yeni içerik sağlamakla ilgilenmediğiniz anlamına gelir. Yinelenen içeriğin takipçiler tarafından fark edilmeyeceğini bilmek gerekir. Yinelenen içerik, yalnızca sizin açınızdan kötü bir şekilde yansıyacaktır ve bu nedenle, bunu yapmanızı önermiyoruz.

Twitter’da içerik hırsızlığı yaptığınızda, bu sadece robotik bir görünüm verir. Takipçiler, içeriğin gerçek kaynaklardan toplanmadığını düşünecekleri için artık sizinle bağlantı kurmayacaktır.

Otomatik olarak kopyalanmış gibi görünecektir, bu nedenle bir taşla iki kuşu öldürmek yerine, çalıların içinde her ikisini de kaybedersiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.