Özgür Bilgi Kanalı

Stüdyo Daireler Nasıl Dekore Edilir?
Genel olarak tek başına yaşam süren kişiler tarafından tercih edilen stüdyo evler doğru bir şekilde döşendiği zaman büyük ve geniş bir evin verdiği rahatlığı verebilmektedir. Günümüzde oldukça fazla olan stüdyo tipi daireler mobilya üreticilerini bu alanda mobilya üretmeye itmiştir. Size vereceğimiz birkaç öneri ile stüdyo dairenizi oldukça kullanışlı bir daireye dönüştürebilirsiniz.
Stüdyo daireler genelde küçük dairelerdir ve bundan dolayı dairenizi geniş ve ferah göstermek için boya rengi olarak beyazı tercih etmelisiniz. Bunun yanında duvarlarınıza kendi stilinizi yansıtan tablolar asarak değişik bir hava yaratabilirsiniz. Stüdyo dairelerde duvar kâğıdı uygulamasının evin her tarafına yapılması ortaya iyi bir sonuç çıkarmayacaktır. Bunun için evin sadece bir duvarına kâğıt uygulamanız daha uygun bir davranış olacaktır. Bazen stüdyo dairelerde çift banyo ve çift balkon bulunabiliyor. Siz ikisini de kullanmayacağınıza göre bir banyo ve bir balkonu kapatarak giyinme odası yapabilirsiniz. Bu giyinme odalarında alanınız oldukça fazla dar olacağından, raflar koymanız istediğiniz eşyalarınızı çabuk bulmanızı sağlayacaktır. Mutfak alanınız küçük olsa da çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Mutfak genellikle salonun ortasında olduğundan mutfağınıza şık detaylar katabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; bir avize asmanız mutfağınıza değişik bir hava katacaktır. Stüdyo dairelerde ferah bir ortam sağlamak için diğer bir yöntem ise aynaları efektif olarak kullanmaktır. Aynaları doğru büyüklükte ve doğru yere asarak daireyi büyük gösterebilirsiniz. Stüdyo dairenizde gereksiz olan eşyalarınızdan kurtulun. Bunun yanında depolama alanlarınızı çoğaltarak ayakaltında olan eşyalarınızı buralara koyabilirsiniz. Ayrıca yatak odanızda bulunan bazaların altına kullanmadığınız yorgan ve battaniyelerinizi koyabilirsiniz. Tek bir renk sevebilirsiniz ve dairenizi bu tek renk ile boyamak kişiyi bunaltabileceğinden o renklerde objeler ve eşyalar almanız daha doğru bir seçim olacaktır. Dairenizde feminen renkler kullanmak istiyorsanız banyonuzu pembe rengi boyayarak şık ve güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun yanında dekoratif eşyalarınızı sevdiğiniz renklerden tercih ederek dairenizde bir bütünlük yakalamış olursunuz. Stüdyo dairelerde zemin kaplaması seçerken dikkatli davranmanızda önem vardır. Salonu, yatak odasını ve mutfağı farklı renklerde kaplamaya karar verirseniz bu dairenin daha küçük görünmesine neden olacaktır. Bundan dolayı evin tamamını tek bir zemin rengiyle kaplamak en doğru karar olacaktır. Ayrıca banyo ve mutfaklarda duvarlara kullanılan seramikleri küçük olarak seçmek evinizi daha geniş gösterecektir.
Stüdyo dairenize halı seçimi yaparken genel olarak renkli modellerin yerine tek renk halıları tercih ediniz. Stüdyo dairenizde tercih edeceğiniz abartılı, simli, taşlı, parlak eşya ve objeler evinizi dağınık ve olduğundan fazla rüküş gösterecektir. Bundan dolayı fazla abartıya kaçmadan bu tür objeleri yerinde ve doğru bir şekilde kullanmanız evinizin havasını değiştirecektir. Evinizde enerjiyi daha fazla hissetmek isterseniz kesinlikle canlı bitkiler koyun. Evinizde oldukça güzel duracaktır. Stüdyo dairenizi aydınlatmak için yüksekten asılmış lambaları tercih etmeniz iyi olacaktır. Bunun en önemli nedeni ise bu tür dairelerin genel olarak güneş almamaları ve küçük camlarının olmasıdır. Bunun için alçaktan astığınız bir aydınlatma size istediğiniz sonucu vermeyecektir. Ayrıca abajurlar ve lambaderleri kullanarak ışık oyunlarından faydalanabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.