Özgür Bilgi Kanalı

Taksi Ücreti Hesaplama 2020

Aşağıda bulunan 2020 yılı taksi tarife ücreti ile hesaplanan, aracımız ile taksi ile nereye kaç kilometre gideceğinizin bilgilerini girerek hesaplama yapabilirsiniz. Hesaplama alanında standart 1 KM ücretsi standart olarak bulunmaktadır. İstediğiniz değeri girdiğiniz anda kilometre başı fiyatına göre hesaplayacaktır. Hesaplama KM başı fiyat üzerinden yapılır. Lütfen üzerine açılış ücretini ( 5 TL) de ekleyerek tam tutarı hesaplayınız.
[stm-calc id=”19371″]

2020 İstanbul taksi ücreti tarifesi Nekadar?

2020 yılında belirlenen İstanbul ili içerisindeki güncel bordo veya sarı renkli taksi ilk biniş açılış ücreti 5,00 TL dir. Her kilometre için 3,10 TL belirlenmiştir. Siyah ve Turkuaz renginde olan taksi araçlar için ise açılış ücreti 5,75 TL olup, her kilometre için 3,60 TL belirlenmiştir. Fiyatlar tüm İstanbul ili için geçerlidir. Gece ve gündüz tarifesi aynı olarak kabul ediliyor.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.