Özgür Bilgi Kanalı

Teknoloji videoları kategorisinde yer alan son gelişme Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan uygulama ile alakalı. Korona virüsün görülmesinin hemen ardından bu konuda çok iyi bir mücadele veren bakanlık, hayat eve sığar olarak tanımlanmış olan bir kampanya başlatmıştı. Daha sonra aynı isimle bir yazılım üretildi. Hem Android hem de IOS uyumlu olan bu program son derece işlevsel. Bunun yanı sıra artık maske kodlarını bu uygulamanın içinden hemen almak mümkün olacak. Bu durum kullanıcılar için büyük bir şans olacak.

Maske Kodu Almak Artık Çok Kolay

Teknoloji Haberleri içinde yer alan son gelişme çok büyük bir ilgi gördü. Sağlık Bakanlığı bundan bir süre önce Korona ile mücadele kapsamında bir yazılım geliştirmiştir. Bunun ismi ise hayat eve sığar olarak belirlendi. Hem IOS hem de Android için iki farklı sürümü söz konusu olan uygulamayı indirmek ve bunu kurmak çok kolay. Buna gör bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre artık maske almak isteyen kişiler bunun için hemen uygulamayı kullanabilirler. İzlenecek olan yol ise şöyle;

  • İlk olarak hemen uygulama içinde online olun.
  • Bunun ardından ise sağlık durumu olarak tanımlanmış olan bir sekmenin olduğunu göreceksiniz.
  • Buraya tıkladığınız vakit alt menüye erişim sağlanacak.
  • Daha sonra yapılacak olan şey ise maske talep et yazan yere basmak.
  • Böylelikle sistem hemen size bir barkod numarası verecek.
  • Bununla beraber istediğiniz tüm eczanelere gidebilir ve maske alabilirsiniz.

Haber365 Sitesi Üzerinden Habere Erişim Çok Seri

Videoları izleyebilmek adına Haber365 üzerinden erişimi hemen sağlayın https://www.haber365.com.tr/galeri/teknoloji-fotograflari linkini tercih etmek yeterli olacak. Dileyen kişiler giriş işlemlerini çok hızlı bir biçimde mobil olarak bilinen cihazlar üzerinden en kısa sürede yapabilirler. Site gerek dünya gerekse ülke gündemini çok yakından takip ediyor. Zengin olan haber içeriğinin çok kaliteli videolarla desteklenmiş olması ise büyük bir fırsat. İlgili yere giriş yapın. Videoya tıklamanızın ardından süreç tamamlanır. Yani video yüklenir ve bunu dilediğini gibi izleyebilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.