Özgür Bilgi Kanalı

Bu yazımızda size kolay ve hızlı bir şekilde dosya gönderimi yapmayı sağlayan Wetransfer uygulamasını, telefondan Wetransfer’in nasıl kullanılacağını anlattık.

İş hayatında ya da özel yaşamınızda sevdiklerinizle, iş yaptığınız kişilerle çeşitli sebeplerden dolayı dosya gönderimi yapmanız gerekebilir. Bu noktada insanların en çok zorlandığı konulardan biri, boyut sınırını aşmak oluyor. USB bellek ve disklerin çevrimiçi hizmet vermediğini düşündüğümüzde döküman gönderimi için kullanılabilecek birkaç seçenek kalıyor. E-mail üzerinden, Drive, Dropbox gibi uygulamalar karşı tarafa gönderim yapmanızı sağlar ama verilerin saklanmasını da gerçekleştirir. Hem depolama sorunu yaşamamak için hem de oturum açma, giriş yapma gibi uzun süreçlerle uğraşmamak için WeTransfer ile tanışın.

WETRANSFER NEDİR?

Üye olmadan ücretsiz bir şekilde dosya gönderimi yapmanızı sağlayan Wetransfer hem mobil olarak telefondan hem de bilgisayar üzerinden kullanılabilir. 2 GB boyutuna kadar veri gönderebileceğiniz sistemin pek çok avantajı da bulunuyor.

Mesela bu uygulamada istediğiniz kadar gönderim yapabilirsiniz. Her döküman bir hafta süre ile sunucu içerisinde depolanır, sonra kendiliğinden silinir. Karşı tarafa gönderim sırasında mesaj yazabilirsiniz, verilerin bulunduğu linki ayrıca e posta olarak da istediğiniz kişilere iletebilirsiniz.

WETRANSFER NASIL KULLANILIR?

Wetransfer kullanmak için ilk olarak web sitesini açın. Premium ya da ücretsiz kullanım seçeneğine tıklayın. Ücretsiz kullanırsanız boyut sınırınız 2 GB’tır. Zip ya da rar yaparak sıkıştırmış olduğunuz dosyaları yükleme alanına bırakın. Ardından sizin ve gönderim yapacağınız kişinin e mail adresini yazın. Bu noktada isterseniz konu ile ilgili bir mesaj da oluşturabilirsiniz. Sonrasında gönder butonuna tıklayarak işlemi başlatın. Süreç tamamlandığında iki mail adresinde de bilgilendirme maili gitmiş olacaktır.

WETRANSFER TELEFONDA NASIL KULLANILIR?

Akıllı telefonlarınızdan WeTransfer uygulamasını kullanarak da istediğiniz dökümanları yollayabilirsiniz. Telefondan Wetransfer nasıl kullanılır sorusunun cevabı için öncelikle hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde bulunan uygulamayı telefonunuz indirin. İstediğiniz dosyaları seçerek gönderme butonuna tıklayın. Sırasıyla mail adresinizi ve iletilecek kişinin e posta adresini yazın. Masaüstü sürümünde olduğu gibi telefondan Wetransfer kullanımında da mesaj gönderme alanı bulunuyor. Hepsini tamamladıktan sonra transfer işlemini başlatabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.