Özgür Bilgi Kanalı

torrent oyun

Günümüzde oyun platformlarının dolar bazlı olması nedeniyle pek çok oyun çok yüksek ücretlerle piyasaya sunulmaktadır. Özellikle de Türkiye sektöründe yer alan Steam, Epic Games gibi platformlar, oyunlara koydukları komisyon ücretleri ile de son derece can sıkıcı bir hale gelmiştir. Ülkemizdeki oyuncuların %62’si, bu süreçte herhangi bir ücret ödemeden pek çok oyuna ulaşabilmekte, oyunları bilgisayarları üzerinden rahatlıkla oynayabilmektedirler. Bu işlem sırasında kullanılan Torrent uygulaması, pek çok oyuncu için yasal olmasa da eğlence kaynakları olan pek çok oyuna anında erişebilme imkanı sunar. Ücretsiz olarak piyasada yer alan bütün oyunların indirilebildiği Torrent nasıl kullanılır? İndirilen oyunlar nasıl kurulur? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Torrent Nasıl Kullanılır?

Programı kullanabilmek için kendi sitesinden veya Torrent desteği sunan herhangi bir oyun sitesinden ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. Pek çok sitede Torrent bazlı oyunları pratik olarak indirmenize imkan sağlansa da, yüksek sistem gereksinimli ve boyutu bir hayli fazla olan oyunlarda Utorrent uygulamasını indirmeden oyunları kurup oynamaya başlamak biraz zor olacaktır. Programı indirdikten sonra bilgisayarınızda en çok kullandığınız sabit disk içerisinde kurulumunu gerçekleştirin. Uygulama ekranında klasik bir oyun platformundan farklı bir ana sayfa göreceksiniz. Merak etmeyin, indirmek istediğiniz oyunlar burada tabi ki karşınıza çıkmayacaktır. İndirmek istenilen oyunlar, tıpkı Torrent uygulamasını indirdiğiniz siteler gibi oyunları da indirme linkleri ile sunmaktadır. Burada yer alan ‘’Torrent indirme linki’’ butonuna tıklayarak sizi yönlendirmesini bekleyin.

Torrent Oyun İndirmek

Torrent destekli bir siteden indirmek istediğiniz oyunu seçin. Seçilen oyunun Torrent indirme linkine tıkladıktan sonra bilgisayarınızda bir uygulamaya daha ihtiyacınız olacak. ‘’Daemon Tools’’ uygulaması bu yolda sizler için son aşamayı gerçekleştirecek olan uygulamadır. İndirdiğiniz oyunun dosyaları içerisinde ‘’.iso’’ yazılı bir dosya yer almaktadır. Bu dosyayı Daemon Tools programı içerisine sürükleyin. Bundan sonrası çocuk oyuncağı. Sanal disk görevi gören Daemon Tools, tıpkı oyunun oynatma CD’si bilgisayarınıza takılıymış gibi davranarak sorunsuz bir şekilde oyun oynamanıza yardımcı olacaktır. Oyundan çıkmadan önce kayıt almayı unutmayın. Zira orijinal kopya olan oyunlar, manuel olarak kayıt alınmadığı takdirde herhangi bir işlem yapmaz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.