Sevgili okuyucular, duyduğuma göre Tuğçe Kazaz AKP’den milletvekili adayı olmak istemiş ve partinin kapısını çalmış ama evde yokuz cevabını almış. Eski bir manken nasıl milletvekili olur demiyorum asla. Milletin vekili olabilmek çok zor olmakla birlikte, bu ülkede pek zor değil. Ama konu Tuğçe Hanım olunca beni bir gülme tutuyor.

Demeçlerini dinliyorum, boşa koyuyorum dolmuyor, doluya koyuyorum almıyor. Sanki geçen sene hayatında ilk defa kitap okumuşta, biz hiç okumamışız oda bizi aydınlatmayı kendisine misyon edinmiş gibi.  Çok karışmış senin kafan, az dinlen, sonrada kademe kademe yap bu okuma, araştırma işini. Bak ben ilkokulda Aziz Nesin, Gülten Dayıoğlu, İpek Ongun, Muzaffer İzgü okudum. Yaşıma göre çok güzel eserlerdi, bugün olsun yine okurum aynı eserleri. Ama ilkokulda girmedim hiç baronlara, siyasete, ekonomiye. Her şeyin bir zamanı vardı. Kendisi sanki o dönemi hiç yaşamamış gibi. Bir anda fazla yükleme yapınca ortaya ciddi bir anlam karmaşası çıkmış. O yüzden kendisine bir süre bitki çayı içerek dinlenmesini öneririm. Mantıklı bir öneride bulunduğumdan dinleyeceğini zaten düşünmüyorum. 21 yaşından beri kendisini sorguluyormuş ve o zamandan beri bir arayış içindeymiş. Zaten CHP yüzünden Hıristiyan olmuş. Eski eşi Yorgo’nun yerinde olsam cidden gönül koyardım.
Kişilerin dini inancına, ya da dine inanmayışına, ya da ne kadar inanıp uyguladığına kimse karışamaz, yargılayamaz. Dolayısıyla ister üç kere ister on üç kere din değiştirsin beni zerre kadar bağlamaz, ancak siyasete atılmak ciddi bir olaydır, son derece ağır sorumlulukları vardır. Tutarlılık ister halk, kişisel kararlarınız bu tutarlılığa uymadığı sürece inandırıcılığınız olmaz. Başta da söylediğim gibi kendisinin manken olması değil, tutarsız bir geçmişi olması o hanımefendiyi ülkemde milletvekili olarak görmek istemememin sebebidir.
Peki Tuğçe Kazaz’ın yaptığı en büyük gaf neydi? Tekrar hatırlayalım ve gülelim isterseniz. Tuğçe Kazaz: ‘Chp’ye tepki olarak Hristiyan oldum demişti.’ Hatta bununla da kalmayarak, ‘İstanbul trafiğini Chp’liler kilitliyor’ demişti. Peki halkın buna tepkisi ne oldu?
İşte sosyal medyadan Tuğçe Kazaz’a komik ve ince göndermeler:
-Chp’ye tepki olarak sabah çay yerine kahve içtim.. Akıllı ol CHP akıllı!!!
-Ya ben geçen gün Chp’ye tepki olarak sütlaç yedim.
-Gecenin bu saati CHP’ye tepki olarak içli köfte yiyorum…
-Chp’ye tepki olarak evdeki tül perdeleri atıp yerine store perde taktırdım.
-CHP’ye tepki olarak bugün diyeti bozuyor ve pastırmalı yumurta yiyorum
-Bugün Chp’ye tepki olarak ne yaptın?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here