Özgür Bilgi Kanalı

Türkiye de En Güvenilir Kripto Para Sitesi
Türkiye de En Güvenilir Kripto Para Sitesi

Bu makalemizde Türkiye de en güvenilir kripto para sitesi hangileridir onu sorgulayamaya çalışacağız. Bildiğiniz üzere geçtimiz yıllar içinde birçok firma açılmasına karşın, haberlerde takip ettiğimiz üzere iflas bayrağını çekerek, yok olduklarını gördük. Bu sebeple az veya çokta olsa yatırımlarımızın güvende olmasını istememiz en büyük hakkımızdır.

Güvenilir kripto sitesi incelemisnden önce kripto dünyasının ilk parası olan Bitcoin den bahsetmek çok önemlidir. Sonrasında örnek güvenilir sitelere göz atalım.

Güvenilir siteler hakkında kapsamlı incelemeler arıyorsanız işte örnek bir Binance incelemesi

Bitcoin (BTC) Nedir? Nasıl Alınır? Nasıl Gönderilir?

Bitcoin tamamen dijital ortamda var olan sanal bir para birimidir ve kişiler tarafından bir yatırım aracı olarak kullanılmaktadır.

Bitcoin teknolojik gelişmelerin getirisi olarak hayatımıza tamamen giren kripto para dünyasında bulunan bir para birimidir. Kripto paralar merkezi olmayan bir finans sistemi üzerindne kişilerin yatırım yapabilmelerinin sağlandığı sistemleri oluştururlar. Bu anlamda kripto paralar tamamen sanal paralardır.

Sanal paralar üzerinden dönen alışveriş neticesinde kripto borsasına giriş ve yatırım yapmış olursunuz. Kısaltması BTC olan Bitcoin ise kripto para değeri olmasının yanı sıra bu paraların ilkidir. İlk olarak Bitcoin’ler piyasaya sürülmüş ve sistem bir süre Bitcoin üzerinden devam ettirilmiştir. Zamanla Bitcoin gibi pek çok para birimi de bu finansal ağda varlık göstererek insanların yatırım araçlarından biri olmuştur.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin satın almak tamamen dijital ortamda gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin alabilmek için öncelikle piyasada bulunan ve kripto para borsasını takip edebileceğiniz internet siteleri ve mobil uygulamalardan birine sahip olmanız gerekmektedir. Ardından bu uygulama üzerinden bir sanal cüzdan oluşturmanız Bitcoin alabilmeniz için gereken ilk şarttır. Bu sanal cüzdan gerçekte kullandığımız banka hesapları gibi kripto paralarınızı muhafaza etmek ve bu paralar arasında transfer yapabilmeniz için kullanılmaktadır. Cüzdanınıza bakiye yüklemesi yaparak bakiyenizi Bitcoin ile değerlendirebilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Gönderilir?

Bitcoin göndermek için öncelikle uygulamada sahip olduğunuz cüzdan ekranını açmanız gerekmektedir. Bitcoin nasıl gönderilir? Ardından cüzdanda gördüğünüz para değerleri arasında Bitcoin’i seçmeniz gerekir. Sonrasında ekranda karşınıza bir çekme butonu çıkacaktır. Bu çekme butonunu da tıklamanızın ardından göndermek istediğiniz cüzdan adresi ve göndermek istediğiniz miktarı doğru ve eksiksiz şekilde girmeniz gerekir.

Tüm bilgileri doğru ve eksiksiz girdiğinize emin olduktan sonra yine karşınızdaki dijital ekranda beliren onay seçeneğine tıklamanız halinde Bitcoin gönderme işleminiz tamamlanacaktır. Bu uygulamanın en güvenilir tarafı da sanal olduğundan yaptığınız her işlemin kayıt altında tutulmasıdır. Böylece başka cüzdanlara transfer ettiğiniz Bitcoin’ler toplu şekilde transfer günü ve saati ile kaydedilmektedir.

Bitcoin Avantajları

Sanal bir yatırım sistemi olan Bitcoin sistemi borsaya göre pek çok yönden daha avantajlı sistemlerdir. Buna göre Bitcoin avantajları birden fazladır. Borsada yatırdığınız paraların değer kazanma ve değer kaybetme işlemi çok sık ve hızlı şekilde gerçekleşir. Ancak Bitcoin sisteminde borsada olduğu kadar fazla oynama yaşanmaz. Bu sebeple kişiler bu sistemi günümüzde daha sık tercih ederler. Bunun yanı sıra kolay bir ara yüz kullanımına sahip olması da kişilerin yatırım aracı olarak sanal paraları tercih etmeleri noktasında belirleyici olmaktadır. Ayrıca Bitcoin sistemleri oldukça güvenilir sistemlerdir. Bitcoin sistemlerinin tamamen anonim olması da günümüzde bu denli popüler olması noktasında yine etkili bir avantajdır.

Bitcoin Kaç TL?

Bitocin sanal yatırım sistemine yatırmış olduğunuz paraların gün içinde değer kazanmaları ve değer kaybetmeleri noktasında canlı takip yapabileceğiniz internet siteleri bulunmaktadır. Bu siteler aracılığı ile canlı şekilde yatırımınızın durumunu takip edebilir ya da piyasaya hakim olabilirsiniz. Bu değerleri canlı ve yakından takip etmeniz yatırımlarınızı da şekillendirecektir.

Çeşitli internet siteleri ya da mobil telefon uygulamaları bu anlamda sizlere ücretsiz hizmet sunmaktadır. Bitcoin’e yatırdığınız paranın kaç Türk lirası ettiğini bu şekilde kur takibi yaparak kendiniz de hesaplayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu takip ettiğiniz siteye güncel ve doğru veri girişi yapılıp yapılmadığıdır. Aksi halde yatırımız bu durumdan olumsuz etkilenebilir.

Güvenilir Kripto Para Siteleri

Burada sizler için Türkiye de en güvenilir 3 adet kripto para sitesi seçtik. Bu siteler uzun yıllardır bu sektördeler ve uzun zamandır güvenli işlem yaptıklarını görmekteyiz.

btcturk

Bitcoin Alım Satım Platformu: https://www.btcturk.com

binance
Globalde ve Türkiye’de hizmet veren https://www.binance.com

paribu

Yarının dünyası bu Paribu sloganıyla çıkan, https://www.paribu.com

Son olarak kripto paralar ile işlem yapmanın çok büyük riskler içerdiğini ve profesyonel olmayan tüm yatırımcıların, yatırdıdıkları tüm paraları kaybetme risklerinin olduğunu hatırlatmamız gerekiyor. Bu sebeple burada yazdıklarımız yatırım tavsiyesi değildir. Genel bilgilendirme amaçlı yazılmaktadır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.