Özgür Bilgi Kanalı

Son yıllarda e-ticarete duyulan ilgi ve talep artmaktadır. Büyük e-ticaret sitelerinin yanı sıra küçük çapta ve çok sayıda e-ticaret sitesi kurulmaktadır. Bu neticede ise e-ticaretle uğraşan çoğu kişi kendi sitesini açmaktadır.

E-ticarete yeni atılan kişiler ya da konu hakkında yetkin bilgi birikimi olmayanlar çalışmalarını nasıl yürütecekleri konusunda destek ihtiyacı duymaktadır. Çok sayıda paket ve fiyat seçeneği sunan Kobisi gibi e-ticaret firmaları bu noktada devreye girmektedir. Ücretsiz e-ticaret sitesi kurmak Kobisi ile pratik ve hızlı bir süreç kazanmaktadır. Firma sunduğu e-ticaret hizmetleri ile beraber e-ticarete ilk adımdan profesyonelliğe uzanan serüvende size yardımcı olacaktır.

E-ticaret Sitesi Kurmanın Önemi

Kendi e-ticaret sitenizi kurmanız, bu alanda size pek çok noktada avantajlar sağlar. Ancak öncelikli ilgilenmeniz gereken aşamalar vardır. Satacağınız ürünlerin portföyü, çekici bir alan adı seçimi, ödeme ve kargo tercihleri gibi pek çok ayrıntıyla uğraşmanız gerekir. İşte bu kadar ayrıntı ve masrafla boğuşurken bedava e-ticaret sitesi kurmak ve ilgili desteği ücretsiz almak maddi kazanç sağlayacaktır.

Ücretsiz E- Ticaret Sitesi Kurma Paketlerinin Sağlaması Gereken İmkanlar

Aylık ödeme taahhütleri olmamalı ve dilediğiniz zaman sistemden ekstra ücret ödemeden çıkabilmelisiniz. Kolay, güvenilir, yenilikçi, pratik ve ulaşılabilir olmalıdır. E-ticaret sitesinde kullanılan tasarımlar, yenilikçi, modern ve akılda kalıcı olmalıdır. Ürünlerinizi kolayca yönetebilmeli ve daha çok müşteri çekme imkanına sahip olabilmelisiniz. Müşterilere kolay ödeme ve sipariş imkanı sunmalı, gerekli teknik desteği sizlere sağlamalıdır.

Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Kurma Yolları

Çok sayıda firma artık e-ticaret sitesi açmaktadır. Ancak yeni bir sektöre atılırken en çok dikkat edilmesi gereken husus müşterilere sağlanan imkânlardır. E-ticaret sitesi ücretsiz olarak açma imkânı sunan Kobisi, sunduğu ayrıcalıklarla sektörde adını duyurmaktadır. İlk olarak Kobisi’nin sunduğu ücretsiz NoFee paketini deneyebilirsiniz. Ücretsiz olarak 100 Ürün sergileme imkanı sunan NoFee paketi responsive temalar ve hazır ödeme sistemi ile ücretsiz SSL imkanı da içermektedir.

Paketin içerisinde online destek, sanal pos kullanımı (Tüm banka kartları için), ürünleri dışarı aktarma, özel sayfa oluşturabilme, sınırsız ziyaretçi ve sınırsız trafik olanağı bulunmaktadır. Ayrıca sınırsız web alanı, sınırsız sipariş, sınırsız kategori, sınırsız marka, sınırsız varyant, ücretsiz tasarım temaları, mobil uyumlu responsive tasarım özellikleri sunulmaktadır. E-mail kurulumu, gelişmiş raporlar, SEO uyumlu e-ticaret yapısı, excel ürün yükleme, günlük yedekleme, tüm kredi kartları ile sipariş ve taksit seçeneği imkanları da verilmektedir. Blog Facebook ve Google ile kayıt terk edilmiş sepet takibinin yanı sıra online destek entegrasyonu da kullanıcılara avantaj sağlamaktadır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.