Özgür Bilgi Kanalı

Pratik bir şekilde dosya gönderimi yapmanızı sağlayan Wetransfer’in bilmediğiniz pek çok özelliği bulunuyor. Bu yazımızda size Wetransfer silinen dosyalar geri getirme işleminin mümkün olup olmadığını, varsa nasıl yapılacağını anlatacağız.

NEDEN WETRANSFER KULLANMALISINIZ?

Rakip dosya gönderim uygulamaları gibi karmaşık bir yapıya sahip olmayan Wetransfer’de, tüm adımları hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Üstelik bu hayat kurtaran sistemi kullanmak için herhangi bir şekilde üyelik oluşturmanız, oturum açmanız, giriş yapmanız da gerekmez. Sadece web sitesine girerek istediğiniz dosyaları gerekli yere yüklemeniz, iletilecek kişinin ve kendinizin mail adresini yazmanız yeterlidir. Bu noktada arzu edenler dosya gönderimi ile ilgili mesajlarını yazabilecek bir alan da kullanabilirler. İnternet hızınıza bağlı olarak kısa bir zaman zarfı içerisinde Wetransfer üzerinden dökümanlarınız karşı tarafa iletilir. Sizin mailinize gönderimin tamamlandığı bilgisi verilir. Karşı tarafın mail adresine ise dökümanları indirebileceği bir link gönderilir. Dilerseniz bu linki istediğiniz herkese siz de gönderebilirsiniz.

WETRANSFER’DE KAÇ GB GÖNDERİLEBİLİR?

Wetransfer uygulamasını hem bilgisayardan hem de akıllı telefonlarınız üzerinden kullanabilirsiniz. Her yerde sistem iki türde ilerler; birincisi ücretsiz kullanım seçeneği diğeri ise Plus kullanım şeklidir. Masaüstü kullanımda ücretsiz olarak 2 GB boyutuna kadar dosya gönderimi yapılır. Mobilde ise bu boyut 10 GB’a kadar çıkar. Kullanıcısına büyük dosya gönderim kolaylığı sunan Wetransfer Plus sisteminde ise kişiler 20 GB’a kadar döküman gönderimi sağlayabilirler. Ayrıca kişiselleştirilmiş ara yüz seçeneği, 100 GB’lık bulut kullanım alanı gibi ayrıcalıklardan da yararlanırlar.

WETRANSFER’DE SİLİNEN DOSYALAR GERİ GETİRİLEBİLİR Mİ?

Kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de Wetransfer silinen dosyaları geri getirme işleminin yapılıp yapılamayacağıdır. Bu konuda malesef kurallar çok net; getirilemez. Wetransfer üzerinden dosya gönderimi yaptıktan sonra tüm veriler 7 gün süresince alıcı ve gönderen tarafında depolanır. Bu süreç içerisinde dosyaya tekrar tekrar ulaşılabilir. Ancak bir haftalık süre sonrasında Wetransfer silinen dosyalar geri getirilemez.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.