Özgür Bilgi Kanalı

WeTransfer, bulut tabanlı bir dosya paylaşım servisidir. Büyük küçük farketmeksizin kullanıcıların birbirlerine hızlı şekilde dosya gönderebilmesini amaçlayan servistir.

WeTransfer 2009 yılında Bas Beerens ve Nalden tarafından kuruldu ve hızlı şekilde dünyaya yayıldı. Amsterdam merkezli bir girişim olan WeTransfer, genellikle insanların büyük boyutlu dosyaları birbirleri ile paylaşması için kullanılıyor. Kolay arayüzünün olması ve bulut tabanlı sisteme sahip olması nedeniyle tercih ediliyor.

WeTransfer, web sitesiyle masaüstünde kullanılırken mobil uygulamasıyla akıllı telefonlarda kullanılabiliyor.

https://wetransfer.com/

WeTransfer nasıl kullanılır?

WeTransfer’in kullanımı oldukça kolay. Öncelikle göndermek istediğiniz dosyaları belirlemeniz gerekiyor. Dosyaları belirledikten sonra tek yapmanız gereken, wetransfer.com adresine giriş yapmak. Sayfaya giriş yaptığınızda ücretli ve ücretsiz sürüm arasında seçim yapmanız talep edilebilir. Take me to Free düğmesine tıklayın ve ücretsiz sürümü seçin. Bu sürüm ile 2GB’a kadar ücretsiz dosya aktarımı yapabilirsiniz.

İşleme sol tarafta bulunan Add your files bağlantısına tıklayarak devam edin. Göndereceğiniz dosyaları bilgisayarınız üzerinden seçin ve ekleyin. Bu işlemi yaparken birden fazla dosya seçebilirsiniz. Dosyaları seçtikten sonra “Email to” alanına gelin ve dosyayı göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazın. Your email yazan alana kendi eposta adresinizi yazın. Maile mesaj eklemek istiyorsanız, Message kısmına notlar yazabilirsiniz. Bu işlemler bittikten sonra Transfer düğmesine basın ve dosyanın karşı tarafa yüklenmesini bekleyin. Dosyanın boyutu büyük ise işlemin ne kadar biteceğini ekranda çıkan ilerleme durumuna bakarak takip edebilirsiniz. Veri gönderme işlemi bu kadar. WeTransfer dosyayı başarı ile gönderirseniz bu duruma dair bir e-postayı sizinle paylaşacak. Dosyayı gönderdiğiniz kişi e-postayı açıp dosyayı indirdiğinde, bununla ilgili bir e-posta daha alacaksınız.

WeTransfer’in özellikleri

WeTransfer hakkında bilinmesi gereken en önemli özellik yüklediğiniz dosyanın mutlaka alıcı tarafından 7 gün içerisinde alınmasıdır. Alıcı bu süre içinde gönderdiğiniz dosyayı indirilmezse o dosya otomatik olarak siliniyor. Eğer yüklediğiniz dosya alıcı tarafın bilgisayarına indirilirse size bu durum hakkında bilgilendirme maili geliyor. Bu sayede gönderdiğiniz maillerinizi, dosyalarınızı kimlerin indirdiğini görebiliyorsunuz. WeTransferde şu anda 2 GB ücretsiz yükleme hakkı mevcut. Bu platformun ücretli kullanım hakkıysa 10 GB olarak belirlenmiştir.

WeTransfer Plus nedir?

WeTransfer Plus genellikle çok sık büyük boyutta paylaşım yapan kullanıcıların kullandığı bir platformdur. Aylık 12 dolar ücreti olan bu uygulama 20 GB’a kadar dosya transferini mümkün kılıyor. WeTransfer Plus 100 GB’lık bulut alanı sayesinde daha önce gönderilen dosyalara erişim ve bu dosyaları başka kullanıcılarla paylaşma imkânı sağlıyor.

WeTransfer İndirme Linki


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.