Özgür Bilgi Kanalı

whatsapp

Dünyanın en çok kullanılan ve sevilen mesajlaşma uygulamalarının başını çeken WhatsApp, her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Fotoğraf ve videolardan oluşan anılarını birbirleriyle paylaşan insanlar, internet üzerinden devasa bir veri trafiği akışını da gerçekleştiriyorlar. Paylaşılan tüm bu multimedya öğeleri, bir süre sonra aktif olarak WhatsApp kullanan kişilerin telefonlarının “yetersiz hafıza, lütfen bazı dosyaları silin” şeklinde uyarı vermesi gibi bir sonucu da doğurabiliyor.

Neden mi? Çünkü WhatsApp kullanıp arkadaşlarınızla yazışırken şu verileri de telefonunuzda depolamış olursunuz:

  • Profil fotoğrafları
  • Fotoğraflar(Özellikle grup konuşmalarında sıklıkla paylaşılan fotoğraflar otomatik indirilirse, ciddi manada yer işgal edebilirler)
  • Duvar kağıtları(Arka plan olarak kullandığınız görseller)
  • Ses dosyaları
  • Videolar
  • Sohbet yedeklemeleri(Google Drive ile yedekleme özelliğini kullanırsanız telefon hafızasını rahatlamış olursunuz)

WCleaner for WA

Peki WhatsApp aracılığıyla telefona yerleşen ve belli bir süre sonra hafızayı şişirmeye başlayan bu dosyaları kolay bir şekilde silmenin yöntemi yok mu? Elbette ki var. Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak edinebileceğinizWCleaner for WAisimli uygulama, bu işlem için biçilmiş kaftan. SD kartınızda yer kaplayan tüm WhatsApp verilerini bu uygulama üzerinden görebilir, daha sonra temizlemek için birkaç ufak dokunuşla SD kart veya telefon hafızasında ihtiyacınız olan alanı oluşturabilirsiniz.WCleaner for WA adlı uygulamayı buradan indirebilirsinizhttps://play.google.com/store/apps/details?id=vAlmaraz.miniApp.WCleaner&hl=tr

WhatsApp’taki tüm bu verileri silmeden önce önemli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. Bu işlemin geri dönüşü olmadığını da aklınızdan çıkarmayın. Whatsapp kayıt ve indirme işlemleri için tıklayın ⇒https://www.whatsapp.com


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.