Özgür Bilgi Kanalı

honor8x

2022 yılının ilk çeyreğinde telefon piyasası oldukça canlı görünüyor. Her şirket kendi ürününü en iyi satış potansiyelini yakalayacak şekilde üretmeye gayret ediyor. Bu rekabet ortamı da telefon satın alacak müşteri kitlesinin lehine sonuçlanıyor. Öyle ki piyasaya çıkan her bir telefonun rakiplerine oranla farklı avantajları bulunuyor. Bugünkü makalemizde Yeni Honor X8 4G telefon modelini henüz piyasaya çıkmadan inceliyoruz. Müşteriler için önemli olan teknik detaylar ve fiyat olduğu için, bizde bu yazıda bu özelliklere odaklanıyoruz. Hazırsanız hemen Yeni Honor X8 4G cihazımı incelemeye başlayalım

honor8x

Yeni Honor X8 4G Teknik Özellikler

Bu makine 6.7 inç LCD ekran teknolojisine sahip 680 model işlemciyi kullanan 6 GB ve 4000 mili-amper batarya Taşıyan 220 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan yeni bir telefon modelidir. 7.30 milimetre kalınlık ve 178 gram ağırlık standartlara göre oldukça avantajlı hafif kolay taşınabilir bir cihaz olduğunu gösteriyor bu telefon modelinin sadece 3 kasa rengi bulunuyor. Mavi gümüş renk ve Siyah olarak seçilen bu kasalar, dayanıklı plastik malzemeden yapılıyor. Telefonun 6.7 inç ekranı 1080 x 2388 piksel çözünürlük değerine sahip 90 Hz resim yenileme özelliği ve ekran gövde oranının 87.2 olması gibi avantajları bulunuyor. Sistemde Snapdragon 680 model işlemci 6 nanometre mimariye sahip güçlü bir işlemcidir. Çünkü 4 çekirdeği 2.40 Gigahertz frekansa çıkabilmekte arka planda çalışan diğer 4 Gümüş çekirdek 1.9 GHz seviyede diğer çekirdeklere yardımcı olmaktadır.

Adreno 610 model grafik işlemci ile desteklenen yeni Honor X8 4G model telefonun 6 GB ve 128 GB dahili alan özellikleri bulunmaktadır. Sistemin kamera ünitesine baktığımızda arka tarafta 4 kamera yer almakta bu kameralarının ilki 64 megapiksel geniş kamera olarak yerini almaktadır. Ultra geniş kamera 5 megapiksel Makro kamera 2 megapiksel ve derinlik kamerası ise 2 megapiksel olarak toplamda bu 4 kamera 1080 piksel kalite sunabilmektedir. Öndeki selfie Kamerası da 16 megapiksel çözünürlükte olup, bu kamerada 1080 piksel video kalitesi sunuyor. Sistemi besleyen enerji kaynağı 4.000 miliamper kapasitede olup 22.5 watt adaptör ile doluyor. Bunun dışında ivme ölçer jiroskop Pusula yakınlık parmak izi sensörü gibi sensörler yeni Honor X8 4G model cihazda son teknolojiye sahip olarak yerini alıyorlar. 220 dolar fiyat etiketine sahip olan akıllı telefonun Ortadoğu’da 825 Riyal Hindistan’da 16.815 rupi Mısır’da 3450 pound fiyatla satılacağı öngörülüyor. Telefon modelleri üretilirken Çin ve Hindistan için farklı donanımlara sahip olarak dizayn ediliyorlar. Bu cihazlar Avrupa ve dünyanın diğer ülkelerinde, müşterinin alım gücü hesaplanarak, işlemci RAM grafik işlemci olarak daha farklı donanımlarla daha farklı fiyatlarla satışa çıkıyorlar. Makalemizde bahsettiğimiz Yeni Honor X8 4G model telefonun Avrupa versiyonunun özellikleri hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.