Özgür Bilgi Kanalı

Yeni Microsoft Pro X ve Pro 7 İncelemesi

Microsoft firmasının New York şehrinde düzenlediği etkinlikte Yeni Microsoft Pro X ve Pro 7 modelleri tanıtıldı. Tanıtımda kablosuz kulaklık modelleri de yer aldı. Yeni Microsoft Pro X modelinin 13 inç ekranı var ve cihaz 2880 X 1920 P çözünürlüktedir. Çok daha gelişmiş bir İ işlemci ile desteklenen cihaz, Adreno 685 GPU ve 16 GB RAM ve 128 GB ROM ile destekleniyor. Bu yeni tasarımda Microsoft SQ1 işlemci kullanıldı. Şarj edilebilir ince elektronik kalemi son derece eğime ve basınca hassas olarak dizayn edildi.

Cihazın Wi-Fi 5 teknolojisini desteklemesi, daha hızlı veri akışı demek oluyor. Yeni Microsoft Pro X Bluetooth 5.0 kablosuz data iletimi, Nano SIM ve eSIM destekli Gigabit LTE modem taşıyor. Tabletin pil ömrünün kesintisiz 13 saat olması güzel bir özellik… Böylece gün boyu elektrik prizine ihtiyaç olmadan işlemlerinizi konforlu bir cihazla yapma şansınız var.

Yeni Microsoft Pro X Teknik Özellikleri

Ekran boyutu 13 inç ve 2880x 1920 P çözünürlükte bir ekrandır, işlemcisi ise yeni bir işlemci modeli olarak Microsoft SQ1 olarak adlandırılıyor ve tabletlerde çok kullanışlıdır. GPU olarakAdreno 685model grafik işlemci kullanıldı. Tablette 512 GB alana kadar veri arttırma şansı var. Videoları Full HD- 4K kalitede çekebiliyorsunuz. Arka kısımda 10 MP kamerasının bu yeteneği var. Ayrıca ön kısma 5 MP yerleştiren Microsoft, cihazı 2 W stereo hoparlörlerle destekledi.

Yeni Microsoft Pro X tabletinde, 2 adet USB – C tip yuva, nano SIM ve e-SIM yuvası var. Jiroskop, manyetometre, ortam ışığı sensörü, ivmeölçer gibi sensörleri var.Yeni Microsoft Pro X 774 gramağırlığındadır.28 cm X 20 cm boyutlarda ve 7.3 mili metre kalınlıkta üretildi.Siyah mat kasa rengi var.

Microsoft Pro 7Modelinin özelliklerine baktığımızda, 12.3 inç ekranı olduğunu görüyoruz. Cihaz İNTEL core ( yeni nesil) işlemci ile destekleniyor. 128 GB dahili alanı var ve wi-Fi 6.0 teknolojisini destekliyor. Cihazda kurumsal elektronik güvenliği sağlamak için özel bir yazılım daha var. Pil kapasitesinin, 10 saatten fazla olduğu ifade ediliyor. Cihazda İNTEL Core i-7 işlemci var, bu işlemci 4 çekirdeklidir. Bazı daha düşük versiyonlarda İ-3 işlemci kullanılmış. RAM ise 16 GB oldukça büyük bir kapasiteye sahiptir. YineYeni Microsoft Pro 71 TB SSD disk alanı destekliyor. 790 gram ağılığı var. 12. 3 için ekran boyutu ve arkada 8 MP önde 5 MP gelişmiş yüksek çözünürlüklü kameralar var.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.