Yılan Burcu
Bir önceki yeni burçlar yazımda bahsettiğim gibi, dünya dönme ekseninin otuz derece batıya kayması nedeniyle burçların da değiştiği ve bu nedenle yeni burçlar oluştuğunu ve onüçüncü burcunda yılan burcu olduğunun tamamen spekülatif haberler olduğundan bahsetmiştik. Peki bu yılan burcu nedir? Yılan burcu nun özellikleri nelerdir? Çoğu yerde yılancı burcu olarakta geçen yılan burcu, aslında çin astrolojisinde yer alan bir burçtur.
Yılan Burcu Özellikleri
Genellikle sessiz ve etkileyici kişilerdir. İşlerini dolaylı yollardan halletmeyi isterler ve bu nedenle hiçbir hedefe doğrudan gitmezler. Yılan burcu insanı ile anlaşmak ve ona yaklaşmak zordur. İlişki kurulması özellikle ikili ilişklerde zor bir karaktere sahiptir. Yılan burcu insanları etkilemeye çalışmaktan hoşlanır. Büyülü bir düşünce yapısı ve davranışı vardır. Yılan burcu iyi yaşamak, iyi yemekler yemek, kaliteli markalar giyinmek gibi istekleri vardır. Para, lüks ve zerafet yılan burcu için vazgeçilmezdir. Yılan burcu nasihat dinlemekten hoşlanmaz. Sadece kendi sezgileri ile hakret ederler. Enteresan sohbetlerin olduğu sosyal ilişkilerden haz alırlar. Yılan burcu özgüveni yüksek, farklı düşüncelere açık kişilerdir. Bir problemin çözümüne farklı açılardan bakabilir. Sorunların çözümünde kararlı ve hızlı davranırlar.
Yılan burcu genelde az konuşur; fakat çok düşünür.Genelde düşünmeden konuşmayı tercih etmez. Kızdıkları zaman tepkileri ölümcül olabilir. Yılan burcu birine zarar verecek olursa yavaş ve hissettirmeden bunu yapar. Kesinlikle kindardırlar. Amaçlarına ulaşmak için, planlı ve hesaplı biçimde, sağduyuyla ve türlü oyunlarla davranabilirler. Başarana kadar hedeflerinin/amaçlarının peşinde koşarlar.
Yılan burcu Bir ilişkiyi bırakıp kaçmaya eğilimlidir.  Utangaç olmalarına rağmen, özellikle yılan burcu kadınları ilişkilerinde anaç, koruyucu, duygusal, özverili ve yoğundurlar.  Harbi sevebilirler, hatta severken kendilerini kaybedebilirler. Ancak yılan burcu ihtiyatı hiçbir zaman elden bırakmaz. Fırsat bulduğu anda suçluluk hissi duymadan ihanet edebilir. Takdir edilmekten, ruhlarının okşanmasından ve hoşlanırlar ve idol olmak isterler. Çok kıskançtırlar.
 
Yılan Burcu Kadını
Yılan burcu kadını güvenli ortamları sever. Güvene herkesten çok ihtiyaç duyar. Yılan burcu kadını genellikle tembeldir ve kendisini geliştirmek, okumak araştırmak yerine hazıra konup, kendini geliştirebilecek ve yetiştirebilecek bir erkek arar. Yılan burcu kadını tutkulu ve arzulu bir kadındır. Yılan burcu kadını hırslıdır. Ancak hırslı ve zekidir.Ancak çalışkan değildir ve zekasını kullanmaktan hoşlanmaz. Yılan burcu kadını etrafına entellektüel olarak görünmek hoşlanır ve bunu da başarır. Genel özellikleri tembel, kendine düşkündür ve alıngandır.
Yılan Burcu Erkeği
Yılan burcu erkeği nazik ve stratejiktir. İkişlilerinde mesafelidir. Herkese nasıl davranması gerektiğini iyi bilir. Yılan burcu erkeği aşka düşkündür  ve sıkı bir şekilde duygusallık yaşayan bir erkektir. Ciddi ilişkiler söz konusu olduğunda çok ilerleyemez korkak davranabilir. Yılan burcu erkeği  kolay kolay insanlara güvenmez. Zengin olmak ve kaliteli bir yaşam yaşamak ister. Yılan burcu erkeği çoğunlukla pratiktir. Uyumlu, tahammül sınırları olan ve kararlı bir yapıdadır. Sanata ve sanat düşkündür yılan burcu erkeği. Duygulara önem verir.

Önceki İçerikToprak Gurubu Burçlar
Sonraki İçerikÇikolata Kisti (Endometriosis) ve Tedavisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz