Mucizevi Durum Ali Tahir’in Hiç Yaşlanmamasına Neden Olur – Yüz Yıllık Mucize 1 Bölüm Yayınlandı – Oyuncuları ve Konusu


Yüz Yıllık Mucize

Yüz Yıllık Mucize Oyuncuları

Oyuncular:Birkan Sokullu, Ebru Şahin, Zerrin Tekindor, Necip Memili, Gözde Seda Altuner, Laçin Ceylan, Ayşegül Cengiz Yalçın Hafızoğlu, Merve Nur Bengi Ecem Çalhan, Zehra Kelleci ve Hümeyra isimli kişiler yer almaktadır.

ALİ TAHİR / EŞREF / KEMAL : kararlı bir liderdir. O, Türkiye’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanıdır. Sakarya meydan muharebesinde yaralandıktan sonra hayatta kalmayacağı düşünülerek gömülmek üzereyken mucizevi bir şekilde hayata dönen Kemal Atatürk, Selanik’te 1893 yılında doğdu. Şimdi 130 yaşında olmasına rağmen hiç yaşlanmamış ve vurulduğu yaşı korumuştur. Kendisi soğukkanlı, ağır başlı ve kararlı bir lider olarak bilinir ve Türkiye’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanıdır. Olgun bir kişidir. Yılların deneyimi sayesinde ön görülü ve insanları iyi anlayabilen biri haline gelmiştir.

HARİKA :  mezun oldu ve o zamandan beri kendi kendine öğreniyor. Yazarlık hayallerinde ilerlemek için, okumaya ve yazmaya zaman ayırıyor. Hukuk fakültesini tamamlayan ancak avukat olmak yerine roman yazarı olmak isteyen, enerjik, neşeli, dürüst ve cesur genç bir kadın var. Süreyya Halası tarafından yetiştirilen bu kadın, kız kardeşiyle birlikte konakta halası ve babaannesinin yanında yaşıyor. Liseden beri mezun olan bu genç kadın kendisini geliştirmek için kendi kendine öğreniyor çünkü yazarlık hayallerini gerçekleştirmek istiyor. Okuma ve yazma işleriyle uğraşıyor. Cem’in tanıdığı nişanlıdır.

SÜREYYA :  Harika’nın teyzesi, Harika’yı geliştiren kişi olarak bilinir. Kendisi büyük bir kalp acısıyla yaşasa da, hayat dolu bir modern kadındır. Eski kocasından kalan malikânesinde 8 kadın birlikte, büyük bir aile olarak yaşarlar. Sürreyya kendisini genç yeğenleriyle özgür ve mutlu hissetmektedir. Kadınları güçlü bir şekilde yetiştirmeye önem vermiştir.

TURGUT :Kemal’in yakın arkadaşı Turgut, çocukluk yıllarından beri tanıdığı zeki, esprili, cesur ve samimi bir insandır. Kemal’in güvenip sırtını dayayabileceği tek kişidir. Aynı zamanda restorasyon işleri yapmasının yanı sıra babasından kalan lokantayı da yönetir.

SACİDE :Süreyya’nın kız kardeşi olan Sacide, ev işlerinde özellikle mutfakta oldukça beceriklidir. Tutumlu bir tavırla hareket eden Sacide’nin batıl inançları fazladır ve Süreyya’ya kıyasla daha geleneksel düşünce yapısı vardır. Bu sebeple sıklıkla Süreyya ile anlaşmazlıklar yaşarlar.

MÜZEYYEN :Süreyya ve Sacide’nin babaannesi, yaşına bakmadan hayaller kuran, eğlenceli, şakacı, dindar bir kadındır. Torunları için inatçı ve süper bir büyükanne ama kızları için bir gönül yarasıdır. Gelini ve torunlarıyla birlikte yaşıyor ama hafızası artık bulanıklaşmaya başlıyor.

ZEREN :Harika’nın kardeşi, Tıp okulunu bitirip uzmanlık sınavına hazırlanıyor. Disiplinli ve mantıklı bir genç kadın olan kardeşinin en büyük hedefi, iyi bir beyin cerrahı olabilmektir. Harika ile yakın bir ilişki içerisindedirler.

AYSEL :  şey etmeden keyfi yerinde bir hayat süren Miray ve Seray’ın annesi, Süreyya’nın erkek kardeşinin eşi ve konağın gelini olarak bilinmektedir. Eşi vefat ettikten sonra ikiz kızları ile birlikte rahat bir hayat yaşamak üzere konağa taşındı. Yaptığı davranışlarla Süreyya ile sık sık tartışsa da kendisi keyfine oldukça düşkün olan bir kadındır. Anne gibi davranmaktan çekinmeyen, ancak kızlarına arkadaşları gibi davranan kadınlar vardır.

CEM : Harika’nın nişanlısı Cem, zengin ve modern bir ailenin tek oğlu olup inşaat firması sahibidir. Liseden beri Harika’nın yanında olduğu halde oldukça kıskanç bir genç adamdır. Harika’ya büyük bir tutkuyla bağlıdır.

MÜJDE:Cem’in annesi otoriter bir kadın ve Gelinlik ile Moda Tasarım butikleri sahibidir. Tek çocuğu olan Cem’e çok düşkündür ve her şeyi kontrol etmek isteyen Mükde Süreyya ile zaman zaman çatışır.

MİRAY:  kişi olmakta. Bunun yanında, Harika ise okulda başarılı ve sessiz bir öğrenci. Ancak ikili arasındaki en büyük fark, Miray’ın yalan söylemeyi sevmesi ve sık sık yalan söylemesi, Halbuki Harika dürüstlüğe çok önem veren bir kişilik. Miray ve Harika, aynı kuzenlik bağına sahip olan iki kişidir. Babalarının ölümünden sonra aynı eve taşınmışlar. Miray, üniversiteyi kazanamadığı için gelecek sınavda yeniden hazırlanmakla uğraştığını iddia ediyor ancak asıl ilgi alanı sosyal medyada gösteriş yapmak, flört etmek cesur davranışlarda bulunmak ve özgüvenli bir kimlik sergilemek oluyor. Diğer yandan, Harika sessiz ve başarılı bir öğrenci olarak okul hayatına devam ediyor. İkisinin en büyük farkı ise Miray’ın yalan söyleme alışkanlığıdır; oysa Harika dürüstlüğe çok önem verir. Ne yazık ki, başka kelimelerle ifade edilebilecek bir paragraf yok. Size daha iyi yardımcı olabilmem için orijinal metni sağlayabilir misiniz?

SERAY:Miray, ayrı yumurta ikizi olan bir kızdır. Tamamıyla farklıdır. Çok akıllı ve çalışkan olmasına rağmen içine kapanık ve duygusal bir kişiliği vardır. Konakta yaşanan her şeyi gözlemleyerek çevresinden haberdar olmak isteyen bu üniversite mezunu genç kız özgüvensizdir.

Yüz Yıllık Mucize 1 Bölüm Fragman

1 Bölümün Konusu;

Ali Tahir (Birkan Sokullu) Sakarya Cephesi’nde savaş esnasında şehit düşer. Cenazesi kaldırılmak üzereyken yaşanan bir mucize ona yeniden hayat verir. Ancak bu mucizevi durum Ali Tahir’in hiç yaşlanmamasına neden olur. 130 yıllık yaşamına çok şey sığdıran Ali Tahir için hayatına devam etmek daha da zorlaşır. Ali Tahir’in -son ismiyle Kemal’in- sırrını bilen tek kişi ise çocukluğundan beri tanıdığı Turgut (Necip Memili) olmuştur.

Asıl mesleği avukatlık olan ama yazmaya heves duyan ve ilk romanını yazmak için uğraşan Harika (Ebru Şahin) ise halası Süreyya (Zerrin Tekindor) tarafından büyütülmüştür ve halaları, kardeşi ve kuzenleriyle birlikte 8 kadın aynı evde yaşamaktadır. Evden romanını yazmak için ayrılan Harika’nın hiç ummadığı anda yolu Kemal’le kesişir.

Harika’nın iyi bir hikaye bulmaya, Kemal’in de yükünden kurtulup hikayesini anlatmaya ihtiyacı vardır. İkisinin de hayatları birbirleriyle tanıştıktan sonra ummadıkları şekilde değişecektir.