Özgür Bilgi Kanalı

Rooibus (Roybos) bitkisinden elde edilen kırmızı çay,yağ yakıcı etkisi ve vücuda faydalarıyla tüm dünyada yaygın şekilde tüketilmektedir.Kırmızı çayın,son birkaç sezondur ülkemizde de tüketimi yaygınlık kazanmıştır.

kirmizi-cay-rooibos

Kırmızı çay,her ne kadar ülkemizde zayıflamaya yardımcı olmasıyla tanınsa da aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiren, sindirim sistemi sorunlarıyla savaşan, antioksidan etkisi ile cildi yenileyen, sinir sistemi üzerinde yatıştırıcı etkisiyle uykusuzluğa vedepresyona iyi gelen bir çaydır.
Kırmızı çay, yağ yakıcıaynı zamanda da tatlıya olan isteği dizginleyici rolü ile zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Kırmızı çay, aynı zamanda gaz söktürücü özelliği ile de bilinmektedir.
Kırmızı çay nasıl kullanılır? Kırmızı Çay Nası Demlenir? Kırmızı Çay Nerde Bulunur?
Kırmızı çay,kurutulmuş halde aktarlarda bulunmaktadır.Kurutulmuş kırmızı çay yapraklarını,bir bardak kaynar suda 10 dakika demlemeniz yeterlidir. Bir bardak kaynar su için iki çay kaşığı kırmızı çay yeterli olacaktır.Kırmızı çayı,demledikten sonra birkaç damla limon damlatarak ve yarım çay kaşığı tarçın atarak tüketebilirsiniz. Günde bir bardak tüketimi, metabolizmayi hızlandırdığı için, geçmeyiniz…


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.