Mate Çayı ile Zayıfla


Mate Çayı ile Zayıfla. Mate Çayı tarifi

Mate çayı, son zamanlarda ülkemizde tüketimi  yaygınlaşan bir çaydır. Vücuttaki yağ emilimini azaltarak, zayıflamada etkili olan mate çayı, antioksidan ve vitaminlerce zengin bir içecektir.

İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde kaygı, stres gibi psikolojik sağlığı tehdit eden faktörlerle sakinleştirici etki yaparak, savaşmaktadır.  Bunun yanında dünyada obezite tedavilerinde mate çayının sıkça kullanıldığı bilinmektedir. Dolayısıyla mate çayı zayıflamada yardımcı bir bitkisel içecektir.

Tüm bunlardan başka mate çayı sindirim sisteminin düzene girmesinde de yardımcı olmakta, boışaltım sorunlarında tedavi edici rol üstlenmektedir.

Mate çayı nasıl hazırlanır?

Mate çayı, hazır poşet çaylar şeklinde tüketilebileceği gibi en doğrusu taze mate çayı yapraklarısatın alarak çayınızı kendiniz hazırlananızdır. Bunun için kaynadıktan sonra oda sıcaklığında beş dakika dinlendirdiğiniz bir kupa sıcak suya bir tatlı kaşığı mate yaprağı ekleyerek kupayı kapatın. 10 dakika demlenen çayı birkaç damla limon ve bir çay kaşığı tarçın ekleyerek tüketebilirsiniz.
Mate çayı, acımsı bir çaydır ancak özellikle kilo vermek istiyorsanız unutmayın; bu acımsı tada katlanmaya gerçekten değiyor!