Özgür Bilgi Kanalı

Mate Çayı ile Zayıfla. Mate Çayı tarifi

Mate çayı, son zamanlarda ülkemizde tüketimi yaygınlaşan bir çaydır. Vücuttaki yağ emilimini azaltarak, zayıflamada etkili olanmate çayı,antioksidan ve vitaminlerce zengin bir içecektir.

İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde kaygı, stres gibi psikolojik sağlığı tehdit eden faktörlerle sakinleştirici etki yaparak, savaşmaktadır. Bunun yanında dünyadaobezite tedavilerinde mate çayınınsıkça kullanıldığı bilinmektedir. Dolayısıylamate çayı zayıflamada yardımcıbir bitkisel içecektir.

Tüm bunlardan başkamate çayı sindirim sisteminin düzene girmesindede yardımcı olmakta, boışaltım sorunlarında tedavi edici rol üstlenmektedir.

Mate çayı nasıl hazırlanır?

Mate çayı,hazır poşet çaylar şeklinde tüketilebileceğigibi en doğrusu tazemate çayı yapraklarısatın alarak çayınızı kendiniz hazırlananızdır. Bunun için kaynadıktan sonra oda sıcaklığında beş dakika dinlendirdiğiniz bir kupa sıcak suya bir tatlı kaşığı mate yaprağı ekleyerek kupayı kapatın. 10 dakika demlenen çayı birkaç damla limon ve bir çay kaşığı tarçın ekleyerek tüketebilirsiniz.
Mate çayı, acımsı bir çaydır ancak özellikle kilo vermek istiyorsanız unutmayın; bu acımsı tada katlanmaya gerçekten değiyor!


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.