Özgür Bilgi Kanalı

Merhaba arkadaşlar. Şimdi size gün içinde yapacağınız birkaç değişiklik ile ekstra 500 kaloriden fazla yakmayı nasıl başarırız, onu anlatacağım. Sizlere birkaç, önerim olacak.
• Her saat başı 1 bardak su
Vücut her bir saatte ortalama 200 ml su damıtma özelliğine sahiptir. Bu aslında her sağlıklı insanın normal ihtiyacıdır. Ama ne yazık ki, buna düzenli olarak hiç birimiz uymuyoruz. Bilim adamlarının araştırmalarına göre, sabah 8 ile akşam 8 arası ortalama 12 saat boyunca 12 bardak su içimi yaklaşık 150-300 kalori arası kalori yaktığı tespit edilmiştir. Bu sayede hem ekstradan kalori yakmış oluruz, ayrıca da böbreklerimizin daha sağlıklı çalışmasını sağlamış oluruz. (not: yaklaşık yarım saatlik koşuda 200-250 kalori yakılmaktadır. Lütfen bunu dikkate alalım.)
• İkinci olarak yüksek tansiyon problemi olmayan arkadaşlara önerimiz olacak. Gün içinde içilen 2 bardak sade kahve ve 1 adet 88mg aspirin ( aspirin büyükler için olan 500 mg lik değil bu oran dünya standartlarının çok üstündedir. Uygun miktar bebe aspirini olarak geçen 88 mg lik tabletlerdir. ) almanız vücut çalışma hızını ekstra etkileyecektir. Burada belli bir kalori yakımı miktarı veremeyiz ama herkesin vücut tipine göre ekstra kalori yakımı olacağı kesindir.
• Üçüncü olarak size özel bir yağ yakıcı demeyeceğim çünkü Türkiye’de yağ yakıcı adıyla satılan ürünler aslında metabolizma hızlandırıcı olup dolaylı yoldan yağ yakımı gerçekleşmektedir. Bizde sizlere özel bir metabolizma hızlandırıcı tarifi vereceğiz. Bu tarifimiz için gerekli ürünleri kolay ca bitkisel ürün satan aktarlarda bulabilirsiniz. Alacağımız bitkisel ürünler, 50 gr yeşil çay, 50 gr mate, 50 gr kadar rezene alıp, akşamdan 1 lt kaynamış suda demliyoruz. Yaptığımız bu içeceği gün boyunca ara ara içerek bitiriyoruz.
Sadece bu önerilerimiz ile metabolizmamızı ekstra hızlandırarak günde 500 kaloriden daha fazla harcayabilirsiniz. Başarılar.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.