Özgür Bilgi Kanalı

Funda yaprağının yağ yakıcı özelliği bulunduğu kanıtlanmıştır. Funda yaprağı böbrekleri ve sindirim sistemini çalıştırıyor, terlemeyi hızlandırarak da zayıflamaya yardımcı oluyor.

Ancak hemen belirtmeliyiz ki sindirim sistemini çalıştıran tüm bitki çaylarında olduğu gibi funda yaprağı ile hazırlanan çay da günde bir kupadan fazla tüketilmemelidir.

Zayıflatıcı Funda Çayı Tarifi
Funda yaprağı ile çay hazırlamak için bir bardak suyu kaynattıktan sonra bir tutan funda yaprağını bir dilim kabuklu limonu ve ufak bir parça tarçın çubuğunu suya atınız. Ocağı iyice kısarak, çayı 2 dakika daha ateşte tutunuz. Daha sonra ocağı kapatarak, tarçın çubuğunu çaydan alınız. Funda çayını ağzı kapalı şekilde 15 dakika demlendiriniz.

Yemeklerin ardında tüketebilirsiniz. Zayıflatan funda çayını aç karnına tüketmeyiniz. Yağ yakan çayı, yatmadan önce içmeyiniz. Sindirim sisteminiz hızlanacağı için uykusuzluk ve yorgunluk şikayetlerine sebep olabilir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.