Özgür Bilgi Kanalı

Zayıflamak, özellikle de yağ yakarak zayıflamak kolay değildir. Yalnız kararlı ve sabırlı davranırsak, bunu başarmamamız için hiçbir neden yoktur. Zayıflamak için düzenli beslenme ve yanında spor yapmak mutlaka lazımdır. Bunun yanında bazı küçük püf noktalar da vardır ki, bunlarda zayıflamamızda küçük de olsa destekçidirler. Aşağıda sıraladığımız 10 besin metabolizmamızın hızlanmasına ve yağ yakımına destek olacaktır.

  1. Yeşil Çay

Genel olarak çay büyük miktarda antioksidan içermektedir. Ama yeşil çay siyah çaya göre daha fazla antioksidan içerir. Buna sebep yeşil çayın kateşin ve polifenol içermesidir. Yeşil çay bağışıklık sistemimizin güçlenmesine büyük destekçidir. Aynı zamanda metabolizmamızın daha hızlı çalışmasına sebep olur. İçeriğindeki kafeinin idrar söktürücü etkisi de vardır. Günde 3 bardaktan fazla olmamak kaydıyla yeşil çay içmenizde sakınca yoktur.

  1. Yoğurt

Yoğurt protein alımızın artmasına destek olur. Aynı zamanda probiyotik içerdiği için bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Bağırsaklarımızın çalışmasına yardımcı olur. Ara öğünlerde 1 kase yoğurt tüketmek günlük almamız gereken kalsiyum ihtiyacımızı karşılamamızda destekçi olur.

  1. Limonlu Su

Her sabah kalkar kalkmaz 1 bardak ılık suya yarım limon sıkarak aç karına içmek hem metabolizmayı hızlandırır hem de iştah kapatmaya birebirdir.

  1. Yulaf ezmesi

Sabah kahvaltısında yüksek lif içeren yulaf tüketimi bu liflerin sindiriminde daha fazla kalori yakmamıza neden olur. Yulaf sütle birlikte tüketilirse daha faydalı olur. Aynı zamanda uzun zaman yok hissetmenize neden olacaktır.

  1. Tarçın

Tarçın iştah baskılamaya neden olan en mucizevi baharatlardan biridir. Aynı zamanda karbonhidratların yağa dönüşmesine izin vermeyen mükemmel bir özelliğe sahiptir. Kabuk tarçını çay demlerken kullana bilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.