Özgür Bilgi Kanalı

Zayıflamaya Destek Olan Takviyeler:

Fazla kilolar sadece ülkemiz insanlarının değil tüm dünyanın sorunu haline gelmiş durumda. Fazlalıklardan kurtulmak için öncelikle beslenme alışkanlıkları değiştirilmeli (kalori kısıtlaması yapmadan zayıflanmıyor) buna ek olarak düzenli spor yapılmalıdır. Bunların yanında zayıflamaya destek olan takviyeler de vardır. Bunların birkaçı hakkında kısaca yorumda bulunacağım:
Carnitine: Spordan önce bir adet alındığında spor esnasındaki yağ yakma hızını artıran bir destek ürünüdür.
Power Plus: Genelde spor yapanların ve vücut geliştirme ile uğraşanların kullandığı yağ yakıcı bir takviyedir.
Xenical: Diğerlerine göre pahada ağırdır. Ancak etkisi en kuvvetli gıda takviyesidir. Yemekten önce bir adet alınır. Bu ilaç ile yakılan yağın çoğu bağırsak yolu ile vücuttan atıldığından kullanımı da zahmetlidir. Bu zahmeti göze alıyorsanız kullanmanızı öneririm.
Bu gıda takviyelerinin görünen belirgin bir yan etkisine rastlanmamıştır. Bununla beraber bu tür takviyelerin karaciğere az da olsa olumsuz bir etkisi olabileceği hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir
Zayıflamaya destek olan takviyelerden birkaçına değindim. Son olarak belirtmek isterim ki spor ve diyet yapmadan sadece zayıflamaya destek olan takviyeler ile zayıflamak mümkün değil. Ama spor ve diyetin etkisini artırdığı tartışılamaz.

Yararlı olacağını düşündüğümüz bu yazımızı da okuya bilirsiniz. Bu Bitkiler Kilo Verdiriyor:http://ozgurlukicin.com/saglikli-yasam/bu-bitkiler-kilo-verdiriyor/


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.