Özgür Bilgi Kanalı

Bebek Pudraları

Hassas cilt ve hassas bir bağışıklık sistemine sahip bebeklerde özellikle yaz aylarında ve sıcak havalarda kullandığımız bebek pudralarının tozlarının bebeklerin ciğerlerine kadar gidebileceği uyarısı yapıldı.

Bebek pudraları toz halinde olan bir pudra çeşididir. Bu pudra çeşidini bebeklerimize sürmemeye özen göstermeliyiz, çünkü bu pudra toz olduğu için bebeklerimizin ciğerlerine kadar ulaşabiliyor ve ciğerler bunu yabancı bir madde olarak algılayarak ona göre bir tepki veriyor. Özellikle bebeklerin genital bölgelerinde ve boyun kulak gibi yüze yakın bölgelerde kullanılmaması tavsiye ediliyor.

O bölgelerde kullanılan pudraların kıvrımlarda kalarak enfeksiyonlar oluşturabiliyor veya alerjik tepki vermelerine neden olabiliyor. Sık sık sıcak günlerde ve yaz aylarında pişik olan bebeklerde pudra kullanmak yerine, altlarını sık sık değiştirmeli ve alt değişimi yaparken bebeği güzelce kurulayıp hava ile temas ederek kendiliğinden havalanması için bir süre beklemelisiniz.

Aynı zamandabebeğinbezi dolduğunda idrar veya kaka ile uzun süre temas etmemesini sağlarsanız çok daha az pişik olacaklardır. Bunların yanında bebek pişiği içinbebekyağı kullanmak oldukça faydalı olacaktır


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.