Özgür Bilgi Kanalı

Bank Pozitif tarafından vatandaşlara sunulan krediler arasında dikkat çeken finansmanlardan biri de konut kredisi. Ev sahibi olabilmek adına nakit desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlar için oluşturulan konut kredisi ürününden yararlanabilmek için çeşitli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Bank pozitif konut kredisi kapsamında nakit desteği edinmek isteyen müşterilerin almak istedikleri evin ekspertiz değerinin minimum 100 bin TL olması gerekmektedir. Bu tutarın altında değer biçilen konutlar için banka tarafından kredi desteği sağlanmamaktadır. Ayrıca krediye konu evin İstanbul, Ankara yahut İzmir illerinin herhangi birinde olması mecburi tutulmuştur. Pozitif Bank’ın konut kredisi imkanından yararlanmak için bu da şartlardan biridir.

Pozitif Bank Konut Kredisi Faiz Oranları!

Bank Pozitif tarafından sunulan konut kredisi kapsamında müşterilere 2 farklı faiz oranı önerilmektedir. 24 aya kadar vadeli olarak konut kredisi edinmek isteyen müşteriler için faiz oranı aylık yüzde 0,99 olarak tayin edilmiştir. 25 ila 120 ay aralığında vade tercih ederek konut kredisi kullanan müşteriler için tatbik edilecek faiz oranı ise aylık yüzde 1,15 seviyesindedir.

Banka tarafından sağlanacak konut kredisinin, alınacak konut ekspertiz değerinin azami yüzde 70’ine kadar olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin 100 bin Türk Lirası değerinde bir ev için kredi başvurusu yapıldığında en fazla 70 bin Türk Lirası finansman edinilebilmektedir. Kalan kısım müşteride peşinat olarak bulunmalıdır.

Pozitif Bank konut kredisi kapsamında ev sahibi olmak isteyen vatandaşlardan bir defaya mahsus olmak üzere binde beş seviyesinde kredi tahsis ücreti tahsil edilmektedir. Ayrıca DASK poliçe primi, konut kredisi poliçe primi, ekspertiz ücreti ve konut ipotek tesis ücreti de müşteriden tahsil edilmektedir. Konut kredisi başvurusu bankanın resmi internet sitesi aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.