Özgür Bilgi Kanalı

Konut kredisi sağlayan bankalar arasında bulunan Turkland Bank (T- Bank), müşterileri için geliştirdiği ürünler ve sunduğu imkanlarla sektörde atılım gerçekleştirmeye çalışmakta. Turkland Bank tarafından sunulan konut kredisi kapsamında azami 60 ay vadeli konut kredisi edinmek ve bu sayede daha kolay ev sahibi olmak mümkün olabilmekte.

T- Bank konut kredisi dahilinde nakit desteği edinerek ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için iki farklı faiz oranı belirlenmiştir. Faiz oranları müşterinin tercih ettiği vadeye göre farklılık arz etmektedir. 12 ay vadeye kadar konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler için banka tarafından sunulan faiz oranı aylık yüzde 0,99 olarak tayin edilmiştir. 13 ila 60 ay aralığında vade tercih eden ve buna göre konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler için banka tarafından önerilen faiz oranı ise aylık yüzde 1,05 seviyesindedir.

T- Bank Konut Kredisi Hesaplama!

Turkland Bank konut kredisi ürünü dahilinde 50 bin lira finansman edinerek borcunu bankaya 60 ay vadede geri ödemek isteyen müşterinin karşılaşacağı taksit tutarları bin 125 lira olacaktır. Müşterinin kredi vadesi sonunda bankaya ödeyeceği toplam ücret takribi 68 bin 500 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir.

Müşteri kredi kapsamında çeşitli masraflar ödemek durumundadır. Bunlardan ilki kredi tahsis ücretidir. Müşteriden talep edilen kredi tahsis ücreti, finansman tutarının binde beşi seviyesinde sabittir. Bu tutara bir de yasal vergi ve ücretler eklenmektedir. 50 bin lira kredi meblağı için dosya masrafı olarak da adlandırılan kredi tahsis ücreti meblağı 525 TL olarak müşteriye yansıtılacaktır.

T- Bank konut kredisi dahilinde müşterilerinden konut sigortası poliçe prim ücretini, konut ipotek tesis bedelini ve DASK poliçe prim ücretini ödemelerini talep etmektedir. Konut kredileri dahilinde T- Bank’ın sunduğu imkanlardan yararlanarak finansman edinmek için banka şubeleri ile görüşülerek konut kredisi başvurusu yapılabilmektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.