Özgür Bilgi Kanalı

Denizbank Yeni Yıla Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Son dönemde bankaların faiz oranlarını hemen her kredi ürününde yukarı yönlü revize ettiklerini piyasadan takip eden vatandaşlar, Denizbank’ın 2018 yılı için hazırladığı yeni yıla özel kredi kampanyasındaki faiz oranını öğrendiklerinde mutlu olacaklar. Zira Denizbank yeni yıla özel ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşterilerine aylık yüzde 0,99 faiz oranından başlayan koşullarla kredi imkanı sunmaktadır. Bahse konu faiz oranı, piyasa koşullarında sunulan ihtiyaç kredisi ürünlerinin faiz oranlarının ortalamasının altında yer almaktadır. Bu bağlamda müşteriler için cazip koşullar içerdiği rahatlıkla söylenilebilir.

Denizbank yeni yıla özel ihtiyaç kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlar için sunulan imkanlar kapsamında azami 65 bin Türk Lirası’na kadar kredi kullanılabilecektir. Kullanılan kredinin geri ödemeleri ise 48 aya kadar vadelendirilerek yapılabilecektir. Bankanın aylık yüzde 0,99 olarak sunduğu faiz oranı, 3 bin Türk Lirası’na kadar kredi kullanımı ve maksimum 12 ay vade tercihi ile geri ödemeler için geçerli olarak sunulmaktadır. Müşterinin talep ettiği kredi meblağı yükseldikçe faiz oranı da artmakta, ya da müşterinin geri ödeme için istediği vade dilimi uzadıkça da faiz oranı yükselmektedir.

Denizbank Yeni Yıla Özel İhtiyaç Kredisi Hesaplama Örnekleri

2018 yılı için düzenlenen en cazip kredi kampanyalarından birisi konumunda olan Denizbank Yeni Yıla Özel İhtiyaç Kredi Kampanyası kapsamındaki en cazip faiz oranından (aylık yüzde 0,99) 3 bin Türk Lirası kredi kullanan ve bu krediyi 12 ay vadede geri ödemek isteyen vatandaş için çıkacak maliyet şu şekilde olacaktır.

Denizbank 2018 yıl başı kredisi kapsamında 3 bin lira kullanan 1 yıl vadede müşterinin her ay ödeyeceği taksitler 270’er Türk Lirası’dır. Bu örnekte müşteriden kredi tahsis ücreti olarak 15 Türk Lirası alacak olan banka, bu meblağı bir defaya mahsus olmak üzere kredi kullanımı anında alacaktır. Sigorta ücreti ve masraflar için de müşterinin 31 Türk Lirası ödeme yapması gerekmektedir. Bu örnekte kredinin aylık maliyet oranı yüzde 1,3647 ve yıllık maliyet oranı da yüzde 16,3765 noktasında gerçekleşecektir.

Bankadan yeni yıla özel ihtiyaç kredisi kampanyası dahilinde 10 bin Türk Lirası kredi edinen ve borcunu yine 12 ay vadede geri ödemek isteyen kişinin tabi olacağı faiz oranı aylık yüzde 1,19 düzeyine çıkacaktır. Bu durumda kişinin aylık taksit tutarları da 913 Türk Lirası’na çıkacaktır. Bu durumda bir kereye mahsus olarak alınan kredi tahsis ücreti 50 Türk Lirası olarak tahsil edilecektir. Sigorta ve vergi gibi masraflar için müşterinin cebinden çıkacak tutar ise 105 Türk Lirası’nı bulacaktır. Bu durumda kredinin aylık maliyet oranı yüzde 1,6448 ve yıllık maliyet oranı da yüzde 19,7376 olacaktır.

Denizbank yeni yıla özel ihtiyaç kredisi kampanyası başvurusu bankanın resmi internet sitesi üzerinden kolayca yapılabileceği gibi, şahsen Denizbank şubelerine de başvurulabilecektir. Online başvuru için tıklayın ⇒https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/ihtiyac-kredileri/yeni-yila-ozel-faiz-oranli-ihtiyac-kredisi.aspx

Denizbank PTT İhtiyaç Kredisi

Masrafsız Emeklilere Özel Denizbank PTT İhtiyaç Kredisi

Denizbank ile PTT arasında varılan anlaşma neticesinde emekli vatandaşlarımıza yönelik olarak ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlendiği duyuruldu. Yalnızca PTT Şubelerinden emekli maaşlarını alan vatandaşların kullanabilecekleri bu kredi tüm PTT işyerleri aracılığı ile sağlanmaktadır. Üstelik bu kredi de kredi tahsis ücreti bulunmamaktadır. Yani Denizbank ile PTT masrafsız emekli ihtiyaç kredisi sağlamakta.

Her derde deva ihtiyaç kredisi adıyla düzenlenen emeklilere özel Denizbank PTT ihtiyaç kredisi kapsamında nakit kullanmak isteyen vatandaşlar yalnızca kimlikleri ile PTT Şubeleri’ne başvurarak bu krediye sahip olabileceklerdir.

Denizbank PTT Emekli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Denizbank ve PTT işbirliğinde düzenlenen her derde deva ihtiyaç kredisi kapsamında alınabilecek en düşük kredi tutarı bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Kampanya dahilinde müşterilerin elde edebilecekleri en fazla kredi tutarı ise 36 bin Türk Lirası olarak tayin edilmiştir. Kredinin geri ödemeleri 4 yıla, yani 48 aya kadar vadelendirilerek yapılabilecektir.

Denizbank PTT ihtiyaç kredisinden faydalanacak müşteriler için belirlenen azami yaş ise 80’dir. 80 yaş ve üzeri emekliler bu krediden faydalanamayacaklardır. Aynı zamanda müşteri yaşı ile kredi vadesinin yıl bazında toplamı 80’i aşamayacaktır. Yani 76 yaşındaki bir emekli 48 ay vadeli kredi kullanabilecekken, 79 yaşındaki bir emekli ancak 1 yıl vadeli kredi kullanabilecektir.

Kredi kampanyası kapsamında kullanılacak kredi için 2 farklı faiz oranı belirlenmiştir. 2 bin Türk Lirası’na kadar kredi kullanacak vatandaşlar aylık yüzde 1,74 faiz oranından yararlanacakken, 2 bin Türk Lirası üzeri kredi kullanacak vatandaşlar için faiz oranı 1 baz puan daha artarak aylık yüzde 1,75 olmaktadır. Bu kredi kampanyası dahilinde nakit kullanacak emekli müşterilerden kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Bu sayede daha müşterinin eline geçmeden kesintiye uğrayan tüketici kredileri gibi olmamaktadır PTT emekli kredisi.

Denizbank Her Derde Deva PTT İhtiyaç Kredisi Hesaplama Örnekleri

Denizbank’ın PTT işyerleri vasıtası ile sunduğu ihtiyaç kredisi için 2 farklı tutarlı kredi hesaplaması yapacak olursak:

2 bin Türk Lirası krediyi bu kampanya kapsamında PTT’den alacak vatandaşlar borçlarını 12 ay vadede ödemek isteyen vatandaşların yaklaşık aylık taksit tutarları 193 Türk Lirası olacaktır. 1 yılın sonunda müşterinin ödediği toplam tutar ise takribi 2 bin 450 lira olarak gerçekleşecektir. Kredi tahsis ücreti ödemeyecek olan müşteriye bu kredinin aylık maliyet oranı yüzde 2,3592 ve yıllık maliyet oranı ise yüzde 28,3104 olacaktır.

Masrafsız emekli kredisi kapsamında PTT’den 10 bin Türk Lirası tüketici kredisi kullanacak emekli vatandaşın faiz oranı aylık yüzde 1,74 olacaktır. Bu krediyi 12 ay vadede geri ödemek isteyen emekli vatandaşın her ay ödeyeceği taksitler yaklaşık 950 Türk Lirası’dır. Bu durumda 1 yıl sonunda müşteri toplam 11 bin 550 Türk Lirası civarında geri ödeme yapmış olacaktır. Kredisinden tahsis ücreti kesilmeyecek olan emekli vatandaşın bu kredi örneğinde aylık kredi maliyeti yüzde 2,3452 noktasındadır. 10 bin liralık bu kredi örneğinin yıllık maliyeti ise yüzde 28,1424’dür.

Özel Denizbank KOBİ Kredi

Kredi Mevsimine Özel Denizbank KOBİ Kredi Kampanyası

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler, yani daha bilinen adıyla KOBİ’ler, ülkemiz ekonomisi için büyük önem arz etmektedir. Zira bu kuruluşlar milyonlarca kişiye iş sağlamakta, bu bağlamda işsizliği azalttıkları gibi her yıl milyarlarca lira da vergi ödemektedirler. KOBİ’ler de dönem – dönem ekonomik sıkışıklık yaşayabilmektedirler. Ekonomik sıkışıklık anında bankalara başvurmak durumunda kalan KOBİ’lere özel kredi Denizbank tarafından düzenlendi. Denizbank’ın kredi mevsimine özel KOBİ kredi kampanyası adıyla duyurduğu bu kredinin detayları şu şekildedir.

KOBİ’ler kredi ihtiyacı duymaları durumunda Denizbank’ın bu kredi kampanyasından yararlanabilmekte ve kullandıkları krediyi 48 aya kadar vadelendirerek geri ödeyebilmektedirler. Denizbank’ın KOBİ kredi kampanyası için tayin ettiği faiz oranı aylık yüzde 1,57 seviyesinden başlamaktadır. Bu faiz oranı müşterinin bankadan talep ettiği kredi meblağına göre farklılık arz etmektedir. Ayrıca kredi kampanyası kapsamında müşterilere 3 ay taksit erteleme seçeneği de sunulmaktadır. Bu sayede, beklemedikleri masraflarla karşılaşan ve kredi taksiti ödemesinde zorluk çeken KOBİ’ler, bankadan kullandıkları finansmanın taksitlerini 3 aya kadar öteleyebilmektedirler.

Denizbank KOBİ Kredi Kampanyası Hesaplama Örnekleri!

Denizbank’ın Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler için düzenlediği kredi kampanyasına başvurarak 50 bin Türk Lirası finansman edinen vatandaşlar geri ödemelerini 48 ay vadede yapmak isterlerse aylık yüzde 1,57 faiz oranından faydalanacaklardır. Bu durumda müşterinin bankaya her ay ödeyeceği kredi taksitleri bin 515 Türk Lirası olacaktır. Bankanın müşteriden tahsil edeceği toplam masraf tutarı 578 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Bununla birlikte yasal vergiler de müşteriye yansıtılacaktır ve bunların toplam tutarı bin 45 Türk Lirası’dır.

Sigorta masrafı olarak da toplam 808,36 Türk Lirası masrafı ödemek durumunda olan müşteriye kredinin aylık maliyeti yüzde 1,83 olarak ölçülmüştür. Bu örnekte kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 21,96 seviyesinde gerçekleşecektir.

Denizbank KOBİ kredi kampanyası dahilinde 125 bin Türk Lirası kredi kullanan ve kullandığı krediyi yine 48 ay vadede geri ödemek isteyen vatandaşın aylık taksit ödemeleri ise 3 bin 856 Türk Lirası olacaktır. Bu durumda KOBİ’den bankanın tahsil edeceği masraf tutarı yine 578 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir. Ancak yasal vergiler toplamı 2 bin 689 Türk Lirası düzeyine yükselecektir. Ayrıca sigorta masrafı tutarı da 2 bin 31 Türk Lirası noktasına çıkacaktır. Bu örnekte kredinin aylık maliyet oranı yüzde 1,78 olacakken, yıllık maliyet oranı ise yüzde 21,36 olarak hesaplanmıştır.

Denizbank KOBİ Kredi Başvurusu

Yukarıda özelliklerini bahsettiğimiz ve örnek hesaplamasını yaptığımız KOBİ kredi kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar SMS ile kredi başvurusu yapabileceklerdir. KOBİ’leri için SMS ile kredi başvurusu maksimum 80 bin Türk Lirası’na kadar olan krediler için geçerlidir. Daha yukarıdaki meblağlar için banka, müşterinin Denizbank Şubelerinden herhangi birine şahsen başvuru yapmasını talep etmektedir.

Ekstra belge ya da teminat talep etme hakkını saklı tutan Denizbank’ın krediye dair koşulları da değiştirme hakkının saklı olduğunu, nihai şartların kredi edinimi esnasında müşteri ile paylaşılacağını bilmekte yarar vardır. Detaylar için tıklayabilirsiniz ⇒https://www.denizbank.com/bankacilik/kobi-bankaciligi/kobi-kredileri/


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.