Özgür Bilgi Kanalı

Hayalinizdeki arabaya kavuşmak için artık para biriktirmeyi beklemenize gerek yok. ING Bank’ın “Taşıt Kredisi” dahilinde finansman sağlayarak istediğiniz taşıtı satın alabilir, keyfini sürebilirsiniz.

Kredi ürünü koşulları kapsamında hem 0 km hem de 8 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için finansman sağlanabilmektedir. Banka taşıt kredisi kapsamında uygun faiz oranları ve uzun vade imkanı ile kredi hizmeti sunmaktadır. Kredi uyarınca faiz oranları aylık yüzde 1,04’ten başlamaktadır.

Kredi Meblağı ve Vadeye Göre Değişen Faiz Oranları!

Uygulanacak olan faiz oranı kullanılan kredi tutarı ve vade süresine göre değişmektedir. Azami vade süresi 48 ay ile sınırlanmış olup vade aralığı 3- 48 aydır. Bahse konu taşıt kredisi dahilinde müşteri kefilsiz finansman sağlayabilmekte lakin ING Bank gerekli gördüğü durumda kefil talep edebilmektedir.

Kredi uyarınca ferdi kaza sigortası ve hayat sigortası yaptırılması zorunlu değildir. Müşteri talebine göre bahse konu sigortalar yapılabilmektedir. Taşıt finansmanı dahilinde kredi tahsis ücreti tahsil edilmekte olup, azami kullanılan kredi tutarının yüzde 0,5’i kadardır. Müşterinin taşıt kredisi kapsamında yalnızca satın aldığı aracı teminat göstermesi yeterlidir.

Bahse konu taşıt kredisi koşullarından yararlanarak 20 bin Türk Lirası likidite sağlayan bir müşteri 48 ay vadede ödemelerini tamamlayacak ise aylık yüzde 1,23 faiz oranından yararlanacaktır. Bu durumda aylık kredi taksitleri takribi 584,49 Türk Lirası kadar olacaktır. Kullanılan finansmanın binde 5’i olan 100 Türk Lirası’nı banka kredi tahsis ücreti olarak tahsil edecektir. Sağlanan finansmanın aylık toplam maliyet oranı yüzde 1,4995; yıllık efektif faiz oranı ise yüzde 19,5541 olacaktır.

Örnek hesaplamaya bütün vergi ve masraflar dahil edilmiş olup, sigorta maliyetleri yıllık ve aylık maliyet hesaplamalarına dahil edilmemiştir. ING Bank’ın söz konusu taşıt kredisi koşullarından faydalanarak finansman sağlamak ve size özel faiz oranları hakkında bilgi almak istiyorsanız ING Bank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.