Özgür Bilgi Kanalı

Emekli kredileri sunan bankalardan bazıları, ülkemiz sathında faaliyet gösteren en büyük kuruluşlar arasında yer alan PTT ile işbirliğine giderek kredi ürünlerini daha fazla kişiye ulaştırmayı amaçlamaktadırlar. Bu bankalar arasında yer alan Aktifbank da emekli maaşını PTT’den alan vatandaşlara N Kolay emekli kredisi sunmaktadır. Aktifbank ve PTT N Kolay emekli kredisinden faydalanacak vatandaşlardan kefil talep edilmemektedir.

Emekli maaşlarını her ay PTT üzerinden alan vatandaşlar da kredi ihtiyacı hissedebilmektedirler bazı dönemlerde. Bu durumda vatandaşlar farklı bankalara kredi başvurusunda bulunmak durumunda kalacaklarına, PTT’nin emekli kredisine başvurabileceklerdir. Aktifbank ve PTT ortaklığında sunulan n kolay emekli kredisi, vatandaş için cazip koşullardan oluşmaktadır.

Aktifbank ve PTT N Kolay Emekli Kredisi Koşulları

Nakit ihtiyacı hasıl olan ve bu ihtiyacını PTT ile Aktifbank’ın ortaklaşa sunduğu n kolay emekli ihtiyaç kredisinden sağlamak isteyen emekliler için koşullar şu şekildedir:

Bahse konu emekli kredisi kapsamında vatandaşlar en az 2 bin Türk Lirası, en fazla ise 50 bin Türk Lirası kredi kullanabileceklerdir. Bu kredi meblağları dahilinde yapılan başvurular Aktifbank tarafından değerlendirilerek sonucu müşteriye bildirilecektir. Bunun yanında, müşteri, aldığı krediyi 3 aydan 48 aya kadar vadelendirerek geri ödeme olanağına sahiptir. Müşterinin tercih ettiği vade dilimine göre faiz oranı farklılık arz etmemektedir. Kişi ister 3 ay vadeli kredi kullansın, isterse 48 ay vadeli kredi kullansın, tabi olacağı faiz oranı aylık yüzde 1,89 noktasında sabittir.

Bu krediden faydalanmak isteyen emekli vatandaşlar için yaş şartı vardır ve bu şart azami 80’dir. Bunun yanında, kredi kullanacak vatandaşın yaşı ile, kredi geri ödemelerinin yapılması için tercih edilecek vadenin toplamı 84’ü, aşamayacaktır. Bu bağlamda 80 yaşındaki emekli vatandaşın azami 4 yıl vadeli n kolay emekli kredisi kullanabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Ay farkı söz konusu olursa bu vade 40-45 aya da inebilecektir. PTT n kolay emekli kredisi başvuruları kefilsiz olarak yalnızca kimlik ile PTT’ye emekli müşterinin başvurması ile kullanılabilecektir.

Aktifbank ve PTT N Kolay Emekli Kredisi Hesaplama Örnekleri

5 bin Türk Lirası emekli kredisini PTT’den bu kredi kampanyası dahilinde kullanan vatandaşın vade dilimlerine göre ödeyeceği taksitlerle ilgili hesaplama şu şekildedir.

5 bin Türk Lirası kredi 12 ay vadede geri ödemek isteyen vatandaşın aylık taksitleri 480,61 Türk Lirası’dır. Müşteri geri ödemesini 24 ay vadede yapmak isterse 272,45 Türk Lirası taksit ödemeleri yapacaktır. 26 ay vadeli olarak kullandığı 5 bin Türk Lirası kredinin geri ödemelerini yapmak isteyen vatandaşın taksitleri ise 204,71 Türk Lirası noktasında gerçekleşecektir. Kredi kampanyasının son vade dilimi olan 48 ayda borcunu geri ödemek isteyen kişinin taksit tutarları ise 172,03 Türk Lirası olacaktır. Bütün kredi meblağlarında vatandaş kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücretini finansman kullanımı esnasında ödemek durumundadır. Bu tutar 5 bin Türk Lirası için vergiler dahil olmak üzere 26,5 Türk Lirası’dır. Daha fazla detay için tıklayın ⇒http://www.aktifbank.com.tr/tr/bireysel/n-kolay-krediler/ptt-kredi


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.