Özgür Bilgi Kanalı

Emekli vatandaşlarımız kıt gelirleri ile masraflar karşısında zorlanarak hayat mücadelesi verdikleri bilinen bir gerçek. Bu durumda emeklilerin nakit ihtiyaçları oluşması kadar doğal bir durum yok. Şekerbank emeklilere özel kredi tahsis ücreti bulunmayan ihtiyaç kredisi olanağı sunarak emekli maaş müşterilerinin maddi anlamda bir nebze olsun rahatlamalarını sağlamaktadır. Kullanılan kredi uzun vadelerde bankaya aylık taksitler halinde geri ödenebilecektir.

Emekli maaş müşterilerine özel olarak Şekerbank’ın kredi tahsis ücreti olmadan kullandırdığı ihtiyaç kredisi aylık yüzde 1,49 faiz oranından sağlanmaktadır. Bahse konu aylık faiz oranı müşterinin talep ettiği kredi meblağına ya da vade süresine göre değişiklik göstermemektedir. Kredi kapsamında finansman ihtiyaçlarını gidermek isteyen emekli vatandaşların edinebilecekleri azami kredi meblağı 50 bin Türk Lirası olarak tayin edilmiştir Şekerbank tarafından. Kredi kullanan emekli müşteri bankaya geri ödemelerini 3 ila 48 ay vade aralığında kendisi belirlediği bir vade diliminde yapabilecektir. Detaylı bilgi için tıklayın

Şekerbank Masrafsız Emekli Kredisi Hesaplama!

Emekli vatandaşlarımızın Şekerbank’ın sunduğu masrafsız emekli kredisinden faydalanmak istemesi durumunda karşılaşacakları maliyetleri daha net görebilmeleri adına örnek ihtiyaç kredisi hesaplaması yapmakta fayda var.

Buna göre Şekerbank’tan emekli kredi kampanyası dahilinde 10 bin Türk Lirası ihtiyaç kredisi kullanan ve kullandığı krediyi bankaya 48 ay vadede geri ödemek isteyen vatandaş yukarıda da belirttiğimiz gibi aylık yüzde 1,49 faiz oranından faydalanacak ve bankaya aylık 312,11 Türk Lirası kredi taksitleri ödeyecektir. Şekerbank kredi kullandırımı esnasında emekli müşteriden kredi tahsis ücreti talep etmeyecektir. Bununla birlikte kredi talebinde bulunan emekli vatandaşın hayat sigortası yaptırması zaruri olup, hayat sigortası poliçe prim ücreti kişi özelinde hesaplanacağından hali hazırda ön görülememektedir. Hayat sigortası poliçe prim bedeli emekli vatandaşın yaşı başta olmak üzere, cinsiyeti nedeniyle de farklılık gösterebilecektir.

Kredi kullandırımı esnasında banka tarafından hayat sigortası yaptırılan müşteriden sigorta tutarı peşin olarak tahsil edilecektir. Ayrıca kredi vadesi boyunca her sene hayat sigortası yenilenecek ve bu yenilenme nedeniyle ortaya çıkacak sigorta bedeli de yine müşteriden alınacaktır.

Şekerbank masrafsız emekli kredisi kapsamında yukarıdaki örnekle finansman edinecek müşteriye kredinin aylık maliyet oranı yüzde 1,9747 ve yıllık maliyet oranı ise yüzde 23,6969 noktasında olacaktır. Söz konusu emekli kredisinden yalnızca emekli maaşını Şekerbank’tan alan vatandaşların yararlanabileceği unutulmamalıdır. Emekli vatandaşlar, masrafsız emekli kredisinden faydalanmak için emekli maaşlarını Şekerbank’ın herhangi bir şubesine transfer edebileceklerdir. Maaşın transferi e-devlet üzerinden emekli vatandaşın kendisi tarafından kolayca yapılabilmektedir.

Şekerbank Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılabilir?

Şekerbank’tan masrafsız emekli kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar yukarıda da belirttiğimiz üzere öncelikle Şekerbank’ın maaş müşterisi olmak durumundadırlar. Bu durumdaki emekli vatandaşlar için banka genellikle ekstra herhangi bir belge talep etmemektedir. Bununla birlikte, emekli vatandaşın kredi başvurusunun akabinde bankaca yapılan değerlendirme neticesinde gerekli görülmesi halinde emekli vatandaştan ek belge talebinde bulunabilme ihtimali durumu her zaman vardır.

Bu belgeler ek gelir gösteren kira sözleşmesi yahut resmi gelir ibrazı sayılabilecek herhangi bir belge olabilecektir. Ayrıca kredi kapsamında emekli müşterilerinden kefil talep etmeyen Şekerbank’ın bu hakkının her daim saklı olduğu da unutulmamalıdır. Şekerbank’ın emeklilere özel ihtiyaç kredisi başvurusu için bankanın şubeleri ile şahsen görüşmek gerekmektedir. Başvuru esnasında bankaca başka belge talep edilmediği sürece emeklinin kimliğinin ya da kimlik yerine geçebilecek ehliyet veya pasaportunun yanında bulunması yeterli olacaktır. Detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz ⇒ http://www.sekerbank.com.tr/bireysel/bireysel-krediler


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.