Özgür Bilgi Kanalı

Garanti Bankası KOBİ’lere Özel Kredi

Garanti Bankası bireysel müşterilerine olduğu kadar ticari müşterilerine yönelik olarak da hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Hemen her alanda olduğu gibi kredi ürünleri kapsamında da müşterilerine birbirinden özel kampanyalar hazırlayan Garanti Bankası, ticaret erbabının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yeni bir krediye imzasını attı. Esnafın kışını bahara çevirecek kampanya olarak duyurulan Garanti Bankası KOBİ’lere özel kredi kampanyası çok özel şartlarda müşterilere sunulmakta.

Küçük ve Orta Büyüklükteki işletmeler (KOBİ) ekonominin diğer ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de can damarı konumunda. KOBİ’leri güçlü olan ülkelerde ekonomik canlılık her daim devam etmekte, işsizlik rakamları azalmaktadır. KOBİ’lerin büyümesi ile ülke ekonomisi arasında doğrudan bir bağ olduğu düşünüldüğünde Garanti Bankası’nın bu kampanyasının aynı zamanda ülke ekonomisi düşünülerek yapılan bir hamle olduğu da aşikar.

Garanti Bankası KOBİ’lere Özel Kredi Kampanyası Koşulları!

Garanti Bankası’nın KOBİ’lere özel kredi kampanyası ismiyle kamuoyuna duyurduğu kredi kampanyasının isminden de anlaşılabileceği üzere bu krediden ancak KOBİ’ler ve esnaflar yararlanabilecektir. Kredi kampanyasından faydalanarak nakit kullanmak isteyen ticaret erbaplarına bankaca uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,48 seviyesinden başlamaktadır. Kampanya dahilinde kullanılan kredilerin geri ödemeleri ise 48 aya kadar müşterinin tercih ettiği vadede yapılabilecektir. Kampanya kapsamında elde edilecek nakdin geri ödemesi için tercih edilebilecek minimum vade süresi ise 12 ay olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası esnaf kredisi olarak da tanımlayabileceğimiz bu kredi uyarınca müşterilerinin geri ödemelerini 3 ay ertelemesine de imkan tanımaktadır. Bu erteleme süresi, 48 aylık azami vade dilimini aşamayacaktır. Yani vatandaş 3 aylık ödeme ertelemeyi kullanmak isterse maksimum 45 ay vadede borcunu ödemek durumundadır. Kampanya kapsamında en az 10 bin Türk Lirası finansman kullanılabilirken, üst limit ise yoktur. Detaylar için tıklayın ⇒https://www.garanti.com.tr/tr/kobi/kobilere_ozel.page

Garanti Bankası KOBİ Kredisi Hesaplama!

Bankanın yukarıda belirttiğimiz kredi koşulları ile sunduğu esnaf kredisinden faydalanarak 10 bin Türk Lirası kredi kullanan ticaret erbabı, borcunu 36 ay vadede aylık 408,65 Türk Lirası taksitler halinde geri ödeyebilecektir. Bu örnekte müşteriye uygulanan faiz oranı aylık yüzde 1,7 olarak hesaplanmıştır. Ayrıca müşteri, kredi edinimi esnasında bir defaya mahsus olmak üzere 420 Türk Lirası kredi tahsis ücreti ödeyecektir.

Garanti Bankası kredi hesaplama

Garanti Bankası bu krediden faydalanacak esnafın sigorta yaptırmasını şart koşmaktadır ve sigorta poliçe prim ücretini de müşteri karşılamak durumundadır. Bu örnekte kredinin yıllık maliyet oranı 24,3086 olacaktır. Bankaya yapılan geri ödeme 3 yılın sonunda takribi 13 bin 900 Türk Lirası düzeyini bulacaktır.

Garanti Bankası esnaf müşterilerine sunduğu bu kredi kampanyasından yararlanmak isteyenler için birkaç kanaldan başvuru kabul etmektedir. Öncelikle müşteriler Garanti Bankası şubeleri ile görüşebilecekleri gibi, bankanın resmi internet sitesinden de başvuru yapabileceklerdir. Daha fazla detay isteyen vatandaşların bankanın şubeleriyle birlikte iletişim numaralarından da bilgi alabilecekleri bilinmelidir. Müşterilerin Garanti Bankası’na ulaşabilecekleri telefon numaraları 444 KOBİ – 444 5624 olarak Garanti Bankası resmi internet sitesinden duyurulmuştur. Kredi Hesaplama için tıklayın ⇒https://www.garanti.com.tr/bireysel_ihtiyac_kredisi?GBID2=100155&#calcContent=UID224b066


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.