Özgür Bilgi Kanalı

Ülkemiz bankacılık sektörünün en önde gelen aktörleri arasında yer alan Ziraat Bankası, şube sayısı bakımından ülkemizde faaliyet gösteren en büyük banka konumundadır. Kolay erişilebilir olma özelliğini hemen her dönem sağlayan Ziraat Bankası, bilhassa kırsal kesimde çiftçilerin rahat şekilde tarımsal kredi kullanarak üretimini kolaylaştırmasına katkı sağlamaktadır.

Taksitli Tarım Destek Kredisi

Ziraat Bankası, uzun vadeli kredi ihtiyacı hisseden çiftçi vatandaşları da düşünmüştür. Ziraat Bankası tarafından çiftçilere özel hazırlanan taksitli tarım destek kredisi sayesinde finansman edinene müşteriler, bankaya geri ödemelerini uzun vadelerde gerçekleştirebilmektedirler.

Taksitli tarım destek kredisi faiz oranları sabit olduğundan müşteri ödeyeceği meblağı önceden bilmektedir. Kredi başvuruları Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Üretim Destek Kredileri

Tarımsal üretim yapan vatandaşların en çok sıkıntı çektikleri konuların başında hasat zamanı gelene kadar nakit bulmakta yaşadıkları zorluklar gelmektedir. Hasat zamanı gelmeyen müşteri, geliri olmadığı için nakit akışını düzene sokamamaktan dert yanmaktadır. Vatandaşın bu durumunu dikkate alan Ziraat Bankası üretim destek kredileri kapsamında, tarımsal üretim yapan vatandaşları kısa vadeli olarak desteklemekte ve ödemelerini de hasat vadesinde yapmalarını sağlamaktadır.

Tarımsal kredili mevduat hesabı olarak müşterilere kullandırılan kredi kapsamında nakit edinen müşteri, hasat zamanı elde ettiği gelir ile bankaya olan borcunu ödeyebilmektedir. Üretim destek kredilerinde harcama türü ayrımı da bulunmamaktadır.

Hasat ve Pazarlama Kredileri

Tarımda faaliyet gösteren pek çok çiftçimizin yakındığı konulardan olan hasat maliyeti, çiftçiyi zor durumda bırakmaktadır. Henüz ürününün hasadını gerçekleştirmemiş, dolayısıyla satışını da yapamamış olan çiftçi gelir elde etmemiştir. Gelir elde edebilmek için hasadını gerçekleştirmek zorunda olan çiftçinin üretim maliyetlerinden dolayı genellikle hasat zamanında nakdi kalmayabilmektedir.

Bu durumu dikkate alan Ziraat Bankası, çiftçi müşterisinin hasadını ve akabinde de ürününün pazarlamasını kolayca yapabilmesi için hasat ve pazarlama kredileri sunmaktadır. Kredi başvuruları Ziraat Bankası şubelerine gerçekleştirilebilmektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.