Özgür Bilgi Kanalı

starbucks kek tarifi

Starbucks kurabiye tarifi birçok kesimden ödül alabilecek kadar önemli düzeyde beğeni kazanmıştır. Özellikle kahvelerin yanında sık şekilde tüketilmesi ile harika bir ikili olmaktadır. Annelerin çocuklarına ikram ederek keyifli dakikalar geçirmesini sağlayabilmektedir. Tarifi uyguladıktan sonra kıvamına gerçekten hayran kalmamanız imkansızdır.

starbucks kurabiye

2 tepsi kurabiye 25 dakikada hazırlanarak 12 dakika süre içerisinde pişirilmektedir.

Gereken Malzemeler

  • 2 adet yumurta sarısı
  • 100 gram pudra şekeri
  • 150 gram tereyağı
  • 2 çorba kaşığı su
  • 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
  • 2 çorba kaşığı su, 300 gram un
  • 50 gram damla çikolata
  • 1 tatlı kaşığı vanilya
  • 100 gram iri çekilmiş ceviz içi malzemeler olarak kullanılarak hazırlanmaktadır.

starbucks kek

Starbucks Cookie Tarifi

Odak sıcaklığındaki tereyağına şeker eklenerek mikserde çırpılması, süt, tuz, kabartma tozu, vanilya ve nişasta eklenerek çırpılmaya devam edilmesiyle hazırlanan starbucks cookie tarifi damaklarda özel bir lezzeti uyandırmaktadır. 1 adet yumurta, 100 gram tereyağı, 1 yemek kaşığı süt, 1,5 çay bardağı toz şeker, 1 yemek kaşığı nişasta, 1 paket vanilin, 1 çay kaşığı kabartma tozu, bir çay kaşığı tuz, 2 çay bardağı damla çikolata, 2 çay bardağı ceviz ve olabildiği kadar un ise tarifin hazırlanmasında kullanılan genel malzemelerdir.

Starbucks Keki

Çay saatinde artık hanımlar şaşkın bir halde mutfakta bekleyişine gerek bıraktırmayan starbucks keki özel lezzetler arasında bulunmaktadır. 10 dilim olarak servis edilecek olan starbucks keki, 40 dakika gibi pişirilme ve 15 dakikada hazırlanabilmektedir. 4 adet yumurta, yarım su bardağı esmer şeker, yarım su bardağı toz şeker, 1 su bardağı sıvı yağ, 1 tatlı kaşığı yenibahar, 1 tatlı kaşığı tarçın, 1 su bardağı ceviz içi, 1 paket kabartma tozu, yarım çay kaşığı karbonat, 1 paket vanilya, 1,5 su bardağı un, 1 tatlı kaşığı pudra şekeri ve 3 adet havuç ise hazırlanması konusunda gerekli olan malzemelerdir.

Artık günümüzde kahve denildiği vakit birçok kesimden insanın aklına genelde hemen Starbucks gelmektedir. Starbucks kahve isimleri arasında Caffe Misto, Buzlu Filtre Kahve, Buzlu Misto, Cold Brew ile Sütlü Cold Brew gibi filtre kahve çeşitleri yer almaktadır. Hemen hemen her kafeteryada rahatlıkla bu lezzetleri bulabilmek mümkündür. Tabi ki kendi arasında özellikleri bakımından fiyatları açısından farklılık göstermektedir. Starbucks kahve çeşitleri ise yine kahve isimleri gibi birbirine yakın eş değerlerde yer almaktadır. Bunlara bir göz atacak olur isek Caramel Macchiato, Flat White, Ristretto Bianco, Türk Kahvesi, Caffe Latte, Caffe Mocha, Cappuccino, White Chocolata Mocha, Espresso, Buzlu Caffè Americano, Buzlu Caffè Mocha, Buzlu Caffè Latte, Buzlu White Chocolate Mocha ve Buzlu Caramel Macchiato gibi farklı isimleri sıralayabiliriz. Bir kafeteryada karşılıklı yudumlanarak edilecek sohbetin keyfi daha farklı bir hale gelmektedir.

Starbucks İçecekleri

Starbucks kahveler kadar popüler olmuş Starbucks içecekleri vardır. Nitro Cold Brew. 8. S’mores Frappuccino, 7. White Chocolate Mocha, 9. Coffee Frappuccino, Molten Hot Chocolate. Chestnut Praline Latte, 3. Vanilla Sweet Cream Cold Brew, Iced Caramel Macchiato, Mango Black Tea Lemonadebu ve Cool Lime Refresher çeşitler arasında sık tercih edilmektedir.

Starbucks Soğuk İçecekler

Sıcak bir şekilde tüketilen Starbucks çeşitleri olduğu gibi Starbucks soğuk içecekler de özellikle yaz aylarının serinleten lezzeti olmuştur. Böylelikle hem kış hem de yaz aylarında damaklarda özel lezzeti bırakmaktadır. Violet Drink, Teavana Sparkling Berry Sangria Herbal Tea, Triple Mocha Frappuccino, Matcha Lemonade, Cold Foam Cascara Cold Brew, Serious Strawberry Frappuccino, Pink Drink, Vanilla Sweet Cream Cold Brew ve Ultra Caramel Frappuccino gibi isimler soğuk içecekler olarak cezp etmeye devam etmektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.