Özgür Bilgi Kanalı

Şeffaf Diş Teli Nedir?

Şeffaf diş teli halk arasında görünmez diş teli olarak da bilinir. Cam benzeri bir maddeden üretilir. Dişte görünürlüğü yok denecek kadar azdır. Bu sebepten ötürü çok tercih edilmektedirler. Hastaların ağız görünümünü bozmadan estetiklik sağlamaktadır. Dişte bulunan çarpıklıkları düzeltmek amacıyla kullanılır.

Şeffaf Diş Telinin Özellikleri Nelerdir?

Renksiz olması nedeniyle diğer diş tellerinden ayrılmaktadır. Bu diş tellerinin takıp çıkarılması son derece basittir. Ortalama on beş yaşını dolduran hastalar için uygulanmaktadır. Bakımı diğer diş tellerinin bakımından daha farklıdır. Daha fazla özen göstermek gerekir. Ağızda sağlığa uygunluk ön planda tutulmalıdır. Normal diş teli tedavisi ortalama altı ve yirmi dört ay arası kadar sürerken bu tellerle uygulanan tedavi biraz daha uzun olmaktadır.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Bu diş teli fiyatları şeffaf olması ve farklı malzemelerden üretilmesi gibi nedenlerden ötürü ortalamanın biraz üzerindedir. Bu fiyatlar Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Bu fiyatlar tedavi uygulanan yere ve dişin yapısına göre değişebileceği gibi ortalama 5000 Türk lirası civarındadır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.