Özgür Bilgi Kanalı

Kadınlar genelde diyete başladığında pazartesi gününü seçerler nedense. Ama uzman görüşlerine göre pazartesi yanlış bir seçimdir. Bu hayatımızın her safhasında da geçerli değil mi? Çünkü hayat ertelemeye gelmez. Sağlık, hayat sıralamamızda en önde gelen faktördür. Sağlıksız bir beden kurumuş bir bitkiden ibarettir. Mesela diyeti konu aldık. Diyetten kastımız yemeyeceğiz içmeyeceğiz anlamına gelmiyor. Tabi ki bütün nimetlerden yararlanmak her insanın hakkı.

Organların farklı saatlerde çalıştığını biliyor muydunuz? O yüzden akşam en geç saat 19.00 da yemek yemeliyiz. Tabi ki de 24 saat içinde minimum 2 litre su tüketmeyi unutmamalıyız. Su bizi zayıflattığı gibi cildimizi ve bedenimizi diri ve sağlıklı tutmaktadır. İçinde bulunan mineraller gençlik iksiri görevi görmektedir. Sadece dikkat edilmesi gereken unsurlar su tüketimimizi yemek sonrası ve arası değil yemekten 20 dakika önce içilmesidir. Hem metabolizmamızı çalıştıracak hem de beynimize ‘ben çok aç değilim ‘ komutu gönderilecektir. Bunun haricinde yemek öncesinde dişlerimizi fırçalamakta yemek yeme isteğini azaltıyor.

Sizlerde özellikle kilo vermeye çalışırken oldukça hareketli olmalı ve mutlak sporu hayatınıza katmanız gerekiyor. Gözünüzün kalmaması adına tok karnınıza alışverişe çıkmalı ve canınız tatlı gibi abur cuburlar istediğinde hemen aklınıza farklı şeyler getirmeye çalışmalısınız.

Yavaş yavaş ama istikrarlı bir şekilde kilo vermeli ve veremediğiniz günlerde kendinize işkence yapmayı bırakmalısınız. Özellikle diyet yaparken kendinizi mutsuz değil tam tersi zararlı kilolardan kurtulacak olmanızın şerefine hep mutlu olmaya çalışmalısınız.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.