Sandviç Panel Seçenekleri


Günümüzde konutların sağlamlığının ve artırılması ve yalıtımının gerçekleştirilmesi için yeni teknolojiye uygun olarak pek çok sistem geliştiriliyor. Sandviç paneller geliştirilen sistemler arasında en çok kullanılanıdır. Ulaşılabilirliğinin kolay olması ve ürünlerin kullanışlı olmasından dolayı en çok tercih edilen sistemler arasındadır. Sandviç paneller modern, hafif ve dayanıklı yapı malzemeleridir. Özellikle binaların çatı ve cephelerini kaplamak için kullanılmasının yanı sıra yüksek yalıtım özelliğine de sahiptir. Çatılarda çoğunlukla trapez saclar tercih edilir. Üretimi kişinin isteği üzerine farklı renk ve boyutlarda hazırlanan trapez saclar mimari yapılara estetik bir görünüm sağlar. Bunun yanı sıra ikinci el sandviç panel seçenekleri ile de uygun fiyatlara sahiptir.

Kutu profiller, inşaat sektöründe sıklıkla kullanılan ürünler arasındadır. Bu profiller adını şeklinden almaktadır. Kare kesit özelliğine sahip olup içi boş olarak hazırlanır. Kutu profillerin her biri farklı kullanım alanlarına uygun olacak şekilde farklı farklı tasarlanmaktadır. İnşaat ve imalat sektöründe kullanılan bu profiller, şekil bazında farklı kullanım alanlarına sahiptir. Kutu profiller kare kutu profil ve dikdörtgen kutu profil olarak iki farklı şekilde tasarlanıp, üretilmektedir.

1-KARE KUTU PROFİLLER:

 • Kare profillerde kesme ve delme işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.
 • Kare kesitte oldukları için, sütun ve direkler gibi küçük uygulamalarda tercih edilmektedirler. Yapısı gereği; nakliye sektöründe, güvenlik ızgaralarında, genel imalar ürünlerinde ve mobilya sektöründe kullanılmaktadır.
 • Çatı yapımı, gemi yapımı ve makine imalatı alanlarında kullanımı oldukça yaygındır.
 • Paslanmaz olduğundan gıda sektöründe kullanılması büyük avantaj sağlar.
 • Paslanmaya karşı direncin artırılması için kare profillere, galvanize işlem uygulanması gerekmektedir.
 • Belirli ölçülere göre üretilirler.
 • Standart kalitelerdeki çelik bantlardan üretilirler. Sıcak ve soğuk bantlar ile de yüksek teknoloji ile özellik kazandırılır.

 

2-DİKDÖRTGEN KUTU PROFİLLER:

 • Kullanım alanları kare kutu profilleriyle benzerlik göstermektedir.
 • Nakliye, mobilya, otomotiv ve genel imalat sektöründe kullanılırlar.
 • Kare profillerde olduğu gibi paslanmaya karşı direncin artırılması için galvanize işlem uygulanır.
 • Çevresel faktörlere ve dış etkenlere dayanıklı olabilecek şekilde tasarlanırlar.
 • İhtiyaç duyulan özelliklere göre, farklı ölçü ve ebatlarda üretilirler. Modeller kullanım alanlarına göre seçilir.

 

sandvicpanelfiyati.com sitemizde pek çok kategoride sandviç panel mevcut. Sandviç panel fiyatları; metre kareye, ürün özelliklerine ve ebadına göre değişiklik göstermektedir.

Sandviç panel satın alınırken ürün alım işlemlerinde avantaja sahip olabilmek adına tercih edilecek firma çok önemlidir. Alanında uzman ve deneyimli çalışanlara sahip bir firma bulunmalıdır. Sandviçpanelfiyati.com olarak firmamız kaliteli ürünlerin yanı sıra bu ürünleri her daim stokta bulundurarak müşterilerine her daim hizmet sunuyor.

Kullanım alanı çok geniş olmasından dolayı trapez sac ve ve kutu profillerin üretimi de bir o kadar fazla. Piyasada sayısız firma mevcut. Bu firmalarından arasından güvenilir bir firma bulmak da bir o kadar zor ve karmaşık olsa gerek. Sandviçpanefiyati.com olarak müşterilerimize öncelikli olarak güven sağlıyoruz. Yapıya uygun ölçülerde kutu profilleri ve pek çok çeşitliliğe sahip trapez sacları uygun fiyatlar satışa sunup, nakliye ve montajını tecrübeli ve uzman çalışanlarımızla gerçekleştiriyoruz.

Kullanımı kolay ara yüzlü web sitemizi ziyaret ederek farklı kategorilere ayrılmış pek çok ürün ve malzemeye ulaşabilirsiniz. Gerek betorname gerek ise prefabrik yapılarınız için ihtiyacınız olan her malzeme firmamızda mevcut. Projeniz için doğru malzeme kullanımı ve yapının inşa aşamasının uzamaması için verimli ve hızlı bir çalışma süreci gerekmektedir. Verimli bir çalışma süreci geçirebilmek için web sitemizden, e- mail adresimizden bilgi alabilir ya da bizi yerimizde ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.