Özgür Bilgi Kanalı

woden

6 Şubat depreminin ardından yaşanan acıların sarılması için herkesin elinden geleni ortaya koyduğu günler yaşanıyor. Mutluluğu paylaşmayı ilke haline getiren Pozy ekibi de tam da bu noktada çocukların acılarına merhem olabilme amacıyla “Oyuna İhtiyaç Var” çağrısını yaptı. Açık Açık STK’sı olan Bir Kitap Bir Gelecek Derneği ve İhtiyaç Haritası işbirliği ile yürütülen kampanya, birçok kişi ve kurum tarafından karşılık buldu.

Oyuna İhtiyaç Var, üst üste iki büyük deprem yaşayan ve hayatını çadır kentlerde devam ettirmek zorunda kalan çocuklara ulaşmayı hedeflemektedir. Depremden etkilenen bu çocukların hayatlarında, oyunun ve oyuncakların iyileştirici gücü sayesinde, gelişimlerine olumlu bir katkı sağlama amacı gütmektedir. Oyunun çocukların hayatında fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkı sağlayan önemli bir araç olduğu “Oyunun Kısa Tarihi” boyunca birçok farklı şekilde ortaya konulmuştur. Oyuncaklar sayesinde çocuklar duygusal ifadelerini serbest bırakabilir, sosyal etkileşim becerilerini geliştirebilir ve empati kurma yeteneklerine yardımcı olur. İşte bu yüzden kampanya kapsamında çocuklara ulaştırılacak oyuncakların tercihi büyük önem taşımaktadır.

Oyuna İhtiyaç Var kampanya sürecinde çocukların sağlıklı bir şekilde büyümelerine ve gelişimlerine destek olmak için bölgeye ulaştırılması planlanan oyuncak setinde yer alacak her bir parça dikkatle seçilmiştir. Çocuk ergen alanında uzmanlığı bulunan Klinik Psikolog Dilara Gürses tarafından ince elenip sık dokunan oyuncakların her biri özenle seçilmiş, uzun ömürlü olmasına ve çocuk sağlığına zararlı herhangi bir şey barındırmamasına bilhassa dikkat edilmiştir. İfade Seti’nde yer alan oyuncaklar, aile bakım, korkunç, agresif, ifade, taklit/fantazi olmak üzere beş temel kategoriden seçildiği gibi tamamlayıcı gereçlere de set içinde yer verilmiştir.

Pozy’nin mutluluğu yayma misyonu, Bir Kitap Bir Gelecek Derneği ve İhtiyaç Haritası’nın güçlü işbirliği ve yardımseverlerin desteği ile Oyuna İhtiyaç Var kampanyası, çocuklara ulaşmayı ve hayatlarına dokunmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda kampanyanın en büyük hedefi çocukların kendinisi ifade edebilmesidir. Oyuncak setleri, çocukların travmatik deneyimleriyle başa çıkmalarına yardımcı olacak, onların gülümsemeyi yeniden keşfetmelerini sağlayacak ve sağlıklı bir iyileşme süreci geçirmelerine katkıda bulunacaktır.

Bu çağrıya kulak veren kişi ve kurumlarla birlikte şimdiden 100 setin hazırlanması tamamlanmış, çocuklara ulaştırılacak İfade Seti sayısı ise toplamda 268’i bulmuştur. Kampanya kapsamında 1.000 İfade Seti hedefine ulaşılması için maddi olarak yapılacak desteklerin yanı sıra kampanyayı paylaşıp çevrenizde duyurarak daha görünür kılarak, insanları kampanyadan haberdar ederek de destek olabilirsiniz. Çocukların hayatlarında olumlu değişimler yaratmak ve onlara gelecekleri konusunda umut aşılamak ancak gönüllülerin katılımıyla mümkün olacaktır.

Oyuna İhtiyaç Var kampanyası, çocukların gelişimine katkı sağlamak ve depremlerin yol açtığı zorlukların üstesinden gelmelerine destek olmak için önemli bir adımdır. Bu kampanyaya destek olmak, çocukların hayatlarında depremin yol açtığı zorlukların biraz silip yerine pozitif bir iz bırakmak için harika bir fırsat. Siz de Oyuna İhtiyaç Var çağrısına kulak verin! Çocukların herkese ihtiyacı var.

Açıklama:

Pozy ekibi, depremin ardından “Oyuna İhtiyaç Var” çağrısı yaparak çocukların acılarına merhem olmayı hedeflemiştir. Kampanya, yaşamını çadır kentlerde sürdüren çocukların iyileşme süreçlerinde oyundan ve oyuncaklardan güç alması için Bir Kitap Bir Gelecek Derneği ve İhtiyaç Haritası işbirliği ile yürütülmektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.