Özgür Bilgi Kanalı

protan

Sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Protan aynı zamanda dünya standartlarında uluslararası bir tedarikçi olma özelliğini de taşımaktadır. Çatı sistemleri ve PVC membran üretimi yapmakta olan Protan, 1972 yılından bu yana en kaliteli çatı kaplamalarını ve membranları tedarik etmeye devam etmektedir. Protan çevre dostu tek çatı kaplama malzemelerini Türkiye’deki modern ve yenilikçi fabrikalarında en yüksek kalite standartlarının sağlanması konusundaki benzersiz hassasiyeti ile geliştirmekte ve üretmektedir.

Protan, kalitesi dünya standartlarında tescilli bir marka olarak; ürünlerini dünya genelinde büyük ölçekli sanayi yapılarından su yapılarına, tünellerden yeşil çatı projelerine kadar binlerce projede kullanıma sunmaktadır. Norveç merkezli bir endüstri grubu olan Protan sentetik membran teknolojisinde dünya lideri olarak kabul edilir. Sektöründe 80 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Protan Türkiye içerisinde yapmış olduğu modern ve yeni yatırımıyla; küresel pazarların ihtiyaçlarını karşılayacak yenilikçi, tüm iklim koşullarına uygun çözümler içeren çatı, tünel membranları, temel, çatı sistemleri, teknik tekstil ürünleri, tünel ve maden havalandırma sistemleri geliştirmekte ve tedarik etmektedir.

Doğru Membran Seçimi İle Yalıtım Uygulamalarının Performansını Artırabilirsiniz

Termoplastik poliolefin esaslı bir karışım olan TPO membran bitki köklerine, güneş ışınlarına ve atmosfer koşullarına karşı dayanıklılığının yanı sıra üst düzeydeki yırtılmalara, delinmelere ve aşınmalara karşı direnci ile de dikkat çeken en yüksek performanslı yalıtım ürünlerinden biridir. Uzun hizmet ömrü sunan yeni bir teknolojik ürün olan TPO membran, sıcak hava kaynaklarıyla dikiş yapılarak uygulanabilir. Çatı ve su yalıtımı sektöründe hızlı bir büyüme potansiyeline sahip olan TPO membran, kullanımı sıklıkla tercih edilen bir su yalıtım örtüsü olma özelliğini taşımaktadır. TPO membranların sık tercih edilmesinin ve pazar payının giderek artmasının altında yatan en önemli nedenin uzun süre dayanıklılık özelliği olduğu kabul edilir.

TPO membran ısı kaynağının kullanılması ile son derece kolay bir şekilde birleştirilebilen bir yalıtım ürünüdür. Aynı zamanda mekanik sabitleme özelliği sayesinde beton ve özellikle de hafif metal çatılarda serbest serilerek kullanılması mümkündür. Geniş rulo ebatlarıyla üretilen TPO membranın hızlı ve ekonomik uygulama imkanı vardır. TPO membran donatı malzemelerinden dolayı yüksek boyutsal kararlılığa ve yüksek yırtılma direncine sahip bir üründür. Yüksek yansıtıcılık özelliği olduğu için TPO membran yapıların enerji sarfiyatının azaltılması konusunda da önemli bir rol oynar.

Protan Turkey tarafından müşterilerinin ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak amacıyla titizlikle geliştirilen TPO membranın kimyasal analizlerinde toksik hammaddelerin bulunmaz. TPO membran bu nedenle kaynaklanma esnasında duman salınımına yol açmaz. Buna ek olarak çatıdaki yaşlanma ömrü boyunca da herhangi bir kimyasal salınım gerçekleştirmez. Bu özellikleri nedeniyle TPO membran doğa ve çevre dostu bir yalıtım malzemesi olarak değerlendirilir.

Hazır paneller, hafif metal çatılar, betonarme teras çatılar, bahçe ve otopark terasları TPO membranların kullanım alanları arasında sayılabilir. Bunlara ilaveten balast ya da yeşil/bahçe çatılarının altındaki gevşek döşenmiş sistem ve mekanik olarak sabitlenmiş sistem gibi farklı çatı uygulama tekniklerinde, TPO membranların kullanılması tercih edilebilir.

Protan Sektörde Çıtayı Yükselten Marka Olarak Kabul Edilir

Son derece geniş kullanım alanına sahip bir diğer izolasyon malzemesi olan FPO/TPO membran aşınmaya karşı dayanıklılığı ile ön plandadır. FPO/TPO membran yüksek ve ani ısı değişimleri söz konusu olduğunda dahi boyutsal stabilitesini koruyabilme özelliğine sahiptir. FPO/TPO membran özel olarak tasarlanmış bir hammaddenin kullanımıyla üretilmekte olup herhangi bir katkı içermemesi nedeniyle yapısal olarak özelliklerini kaybetmesi söz konusu değildir. FPO/ TPO membran, içeriğinde klorür ve plastifiyan bulunmadığı için doğa dostu yalıtım malzemelerinden biri olarak kabul edilir.

FPO/TPO membranların, suyun betonun yapısal bütünlüğünü tehlikeye atmasını önlenmesi amacıyla beton kaplama gibi birçok farklı uygulamada kullanılması mümkündür. Ayrıca korozyonun önemli olduğu suya batırılmış ürünlerde de FPO/TPO membran kullanılması avantajlı olabilir. FPO/TPO membran Protan Turkey tarafından müşterilerinin farklı ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla sunulan en yüksek kaliteye sahip su yalıtım ürünlerinin başında gelmektedir. FPO/TPO membran uygulama kolaylığı, güvenilirliği ve uzun ömürlülüğü konusunda alternatif ürünlere oranla çok daha verimli olup bu özelliklerinden dolayı kullanıcıların ilk tercihi olarak pazar payını artırmaya devam etmektedir.

Protan Türkiye’nin web sitesini ziyaret etmek için: https://protanturkey.com/


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.