Özgür Bilgi Kanalı

Genç Kart

Genç Kart Nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama sonrasında Genç Kart, gençlere kültürel etkinliklerden indirimli veya ücretsiz faydalanma imkanı sunan bir projedir. Genç Kart başvurusu 18 yaşına giren gençlere yönelik yapılacak ve 1 yıl boyunca geçerli olacaktır. Bu kart sayesinde müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz veya indirimli olarak yararlanmak mümkün olacak.

Nereden Alınır, Ne İşe Yarar?

Projeyle ilgili detaylar henüz netleşmemiştir ve daha fazla bilgi verilmemiştir. Başvuru süreci, başvuru şartları ve kartın nasıl alınacağı gibi ayrıntılar için resmi açıklamaların beklenmesi gerekmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genç Kart’ın kültürel ve sanatsal etkinliklere erişimi genişletmeyi amaçladıklarını belirtmiştir. Bu nedenle projenin daha fazla detayı açıklanana kadar takip edilmesi tavsiye edilir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN GENÇ KART AÇIKLAMASI

Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “18 yaşına giren gençlerimize 1 yıl süreyle geçerli olmak üzere Genç Kart vereceğiz. Kültürel ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli faydalanabileceklerdir. İmkanları daha da genişleteceğiz.” dedi.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.