Kapalı Gövde Araç Türleri Nelerdir?


Modern arabalar çeşitli gövde stillerine sahiptir. Tasarım gereği, gövdeler kapalı, açık ve birleşik olarak alt bölümlere ayrılmıştır. Kapalı gövde araçlar arasında en bilindik olanlar;

 

SEDAN: Bu araçlarda iki veya üç sıra koltuk, iki, dört veya altı yan kapılı üç hacimli bir yolcu gövdesi bulunur.

 

EVRENSEL: Bu araçlar gövdenin arka duvarında bir kapısı olan, sabit bir bölme ile yolcu bölmesinden ayrılmamış kalıcı bir kargo alanına sahip iki hacimli bir kargo-yolcu gövdesidir.

 

KAMYONET:  Kamyonetlerde biir veya iki sıra koltuklu, iki hacimli kargo yolcu gövdesidir. Yan kapılar  iki veya üç tanedir. Bunlardan biri, sürücü koltuğundan sabit bir bölme ile ayrılan kargo bölmesine erişim için tasarlanmıştır. Gövdenin arkasında başka bir kapı daha vardır. Gövdenin kargo alanı için ayrılan kısmı kabinden daha yüksek olabilir.

 

Hatchback: Hatchback araçlar bir istasyon vagonu ile aynı özelliklere sahiptir, ancak daha kısa bir bagaj bölmesine ve sonuç olarak, aracı daha kompakt ve dar kentsel ortamlarda kullanım için uygun hale getiren kısa bir arka çıkıntıya sahip bir gövdedir.

 

Minibüs: Minibüsler kapalı gövde tipi ticari araçtır. İçinde 8’den 16’ya kadar koltuk sayısı ve ayakta durma yerleri olan küçük bir sınıf otobüsüdür.

 

Dünyada birçok araç var ve  maksimum hız, ağırlık, iç dolum ve diğer birçok parametrede birbirinden farklılar. Ancak her sürücünün satın alırken dikkat ettiği ilk şey gövde tipidir. IVECO kamyonlar da bu alanda ilk aklımıza gelen araçlardan biridir.

 

Kapalı gövde tipinde kamyonlar, IVECO’nun başarılar ile dolu ilk çekicisi Eurotech ve farklı gövde tiplerinde Iveco Eurotech kamyonlar hakkında daha fazla bilgi almak  için siteyi ziyaret edebilirsiniz.


yemlihatoker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.