Özgür Bilgi Kanalı

baldan karanlık - Metin Akdülger

Kaleme aldığı oyunlar ve kitaplarla büyük ilgi gören Kemal Hamamcıoğlu’nun güçlü metniyle, Metin Akdülger’in tek kişilik olağanüstü performansı “Baldan Karanlık” oyununda bir araya geliyor. TOY İstanbul’un çok beğenilen yeni oyunu “Baldan Karanlık”, yüreğinize derinden dokunacak hikâyesiyle 20 Ocak Cumartesi akşamı TOY İstanbul’da!

Metin Akdülger

Kemal Hamamcıoğlu’nun yazıp yönettiği “Baldan Karanlık”ta Metin Akdülger, 70 dakika boyunca olağanüstü bir performans ve çarpıcı bir oyunculuk sergiliyor. TOY İstanbul’un kendi prodüksiyonu olan ikinci oyunu “Baldan Karanlık”; bir köpeğin hikâyesi üzerinden insanın, doğaya ve insana yaptıklarının nedenini sorguluyor.

Baldan Karanlik - Metin Akdülger 3

Tiyatroseverler tarafından yoğun ilgi ve büyük bir beğeniyle takip edilen “Baldan Karanlık” izleyenleri, çok iyi bildikleri ama unutmayı seçtikleri yollardan geçerken, kaybolanların hikâyelerine ortak olmaya davet ediyor. İnsanın, doğaya ve insana yaptıklarının nedenini sorgulayan oyun, insana kim olduğunu hatırlatan içten anlatımıyla da izleyenleri sarmalıyor.

Metin Akdülger

“Baldan Karanlık”, “Ah gözleri…” diyenlerin iç çekişlerini kayıp ormanlara sayıklıyor. Ahları devirirken, kışları yaza döndürüyor gücü güçsüz kalmış dallarıyla… Karanlık eski karanlık mı, yeni mi yoksa bu karanlık? Karanlıktan gelen ordan buraya, burdan oraya mı sever hep? Sevmek burdan oraya, ordan buraya mıdır hep? Ballı ağaç… Ahh ballı ağaç… Geri gelecek! Biliyorum… Buramı da sever misin?

Metin Akdülger

Koreografisini Yasemin Erkan’ın, ışık tasarımını Ayşe Ayter’in, yönetmen yardımcılığını Dilara Pamuk’un üstlendiği oyunun kostümleri ise tasarımcı Aslı Filinta Demir’in imzasını taşıyor. Oyunda Onur Alagöz ışık operatörü, Tayfun Karataş ise ışık teknisyeni olarak görev alıyor.

20 Ocak 2018, Cumartesi akşamı saat 20.30’da sahnelenecek tek perdelik “Baldan Karanlık” oyununa ait biletler, Biletix’ten ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir. Oyuna gelenlerin, sokak hayvanları için mama getirmesini rica eden “Baldan Karanlık” ekibi oyun sonrasında mamaları, barınaklara ve ormana terk edilen hayvanlara götürüyor.

Metin Akdülger

Adres: Maçka Gmall – Harbiye, Kadirgalar Cad.No:3 34367 Maçka/İstanbul

Tel: +90 212 970 28 69

Bilgi için:

 biletix.com

info@toyistanbul.com

toyistanbul.com

facebook.com/toyistanbul

instagram.com/toyistanbul

twitter.com/toy_istanbul

Metin Akdülger

Metin Akdülger

Metin Akdülger poster

Baldan Karanlik - Metin Akdülger-2


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.