Özgür Bilgi Kanalı

Belli bir yaştan sonra vücudunun hemen her yerinde olduğu gibi dekolte bölgesinde de kırışıklıklar meydana gelmektedir. Özellikle, dekolte bölgesi açık kıyafetler giyen bayanlar, bu bölgelerinde oluşan kırışıklardan oldukça rahatsızlık duymaya başlarlar. Dekolte bölgesi ilerleyen yaşın etkisiyle, güneş ışıklarının etkisiyle veya nemsizlik gibi nedenlerle kırışabilmektedir.

Dekolte bölgesi kırışıklıkları nasıl önlenmektedir incelediğimiz zaman, bir takım ana başlıklarla karşılaşırız. Öncelikle, dekolte bölgesi boyunla ilişik olduğu için, dik durmak bu bölgenin kırışmaması için çok önemlidir. Boynunuzu sürekli eğik halde tutarsanız, zaman içerisinde bu bölgenizde kırışmalar görülecektir. Normal bir şekilde oturduğunuzda, televizyon izlerken veya bilgisayar kullanırken buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Duruşunuz düzgün, baş ve omzunuzda dik bir şekilde oturma pozisyonu almanız icap etmektedir.

Dekolte bölgesi kırışıklıklarında, yatış şeklinizde önemlidir. Yastığınızın yüksekliği, yatış şekliniz ve sürekli yatar pozisyondayken çarşafların izinin vücudunuzda bıraktığı izler zamanla dekoltede kırışıklığa sebep olur. Bunu önlemek için, uyuyacağınız zaman, boyun eğilmeden anne karnındaki şeklinizi almanız yarar sağlayacaktır. Yastık olarak ta, saten yastık kullanmanız, izlerin oluşmasına mani olacaktır. Visko yastık tercihinde bulunmanızda hem rahat yatmanızı sağlar, hem de dekolte kırışıklığına mani olur.

Ayrıca parfüm alırken, cildinize uyumlu parfümü seçmeye özen gösterin ve dekolte bölgenize sıkmamaya gayret gösterin. Bu dekolte bölgenizde izlerin ve lekelerin oluşumunu engelleyecektir. Bütün bunlara dikkat göstermeniz, bu anlamda size büyük fayda sağlayacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.