Özgür Bilgi Kanalı

Korunaklı yapı sistemleri sebebiyle tartım teknolojinde yüksek doğruluk oranı sağlayandijital yük hücrelerive beraberinde getirdiği kolaylıkları birlikte inceleyelim…

Gün geçtikçe büyük gelişim gösteren teknoloji, her alanda atılımlar yapılmasının önünü açıyor. Teknolojik gelişmelerle birlikte güncellenendijital yük hücreleri; hem terazi ve tartım sistemlerinin pratik bir şekilde yapılmasını sağlıyor hem de en hassas halinde güvenilir bir ölçüm yapılmasını sunuyor.

Ayrıca unutmamak gerekir ki bu hücrelerin kullanıldığı sistemde eğer bir tanesi arıza verirse, indikatör hemen hatayı bulup tespit eder. Durumu fark eden kullanıcı hemen önlemini alır. Bu şekilde yanlış tartım yapılması engellenir. Yenisi ile değiştirilen hücre sonrasında sistemin kalibrasyonunu tekrarlamaya gerek kalmaz.

DİJİTAL YÜK HÜCRELERİNİN AVANTAJLARI

Yük hücrelerinin beraberinde sağladığı bir takım avantajlar da mevcuttur. Bunlardan birisi sistemde var olan hata raporlamasıdır. Bu şekilde meydana gelebilecek her hata anında görülür ve gereken önlemler alınır. Yapılan yenilikler sonrasında kalibrasyon yapımı tekrar edilmez. Genellikle ömürlük kullanım sunan hücrelere, bu özelliğini yazılım kökenli köşe ayarı verir.

Büyük bir hassasiyet ve güvenirlik gerektiren tartım işlemini ne radyo sinyalleri ne elektromanyetik ortamlar ne de sıcaklık gibi etmenler etkileyebilir. Anlaşılacağı üzere ölçümde görülebilecek bir hata vs. durumlar çok küçük oranlara sahiptir. Aynı zamanda bu sistem çok sert şartlarda çalıştırılabilir. Paslanma yapmayan çelik örgülere sahiptir. Su ya da elektrik kaynaklı etkenlere karşı koyabilir. Analog sistemden farklı olarak elektrik panosu üzerinde yapılabilecek sahteciliklerin de bu sistemde önüne geçilir.

DİJİTAL YÜK HÜCRESİ VE DEZAVANTAJLARI

Rakibi analog yük hücreleri ile kıyasladığımızda dijital hücreler fiyat olarak daha yüksektir. Bu sistemde yalnızca hücrelerin üreticisi tarafından çıkarılmış olan indikatörler kullanabilir. Oluşabilecek herhangi bir arıza ya da servis hizmeti durumunda satın alınan veya üretici firmadan destek alınmalıdır.

Bu yazıda sizedijital yük hücrelerinin neden tercih edilmesi gerektiği ile kullandığınız taktirde karşılaşabileceğiniz belli başlı dezavantajlarını bir araya getirdik. Sizlerde kaliteli dijital yük hücreleri içinBaykonile irtibata geçebilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.