Özgür Bilgi Kanalı

ben-tedavisi

Ben tedavisi sıkça başvurulan bir taleptir. Vücudunuzda ya da yüzünüzde yer alan benlerin şeklindeki, dokusundaki ya da rengindeki değişiklikler; melanom olarak da bilinen bir cilt kanseri türünün bir belirtisi olabilir. Diğer kanser türlerinde olduğu gibi, cilt kanserinde de erken teşhis önemlidir. Cilt kanseri ne kadar erken teşhis edilirse, tedavi de o kadar etkili olur.

Uzmanlara göre, her yıl yaklaşık 2300 kişi melanom cilt kanserinden ölmektedir. Bununla birlikte; cilt kanseri vakalarının %86’sı önlenebilirdir. Bu nedenle, vücudunuzun herhangi bir bölgesindeki benleri takip etmek önemlidir. Bir şeylerin ters gittiğini düşünüyorsanız, uzman bir doktordan tavsiye almanız çok önemlidir.

Estetik nedenlerle bir et beni çıkarılabilir mi?

Evet, ancak bu işlem, mutlaka bir uzman tarafından gerçekleştirilmelidir.

Ameliyatsız Ben Tedavisi Yöntemleri

Vücudunuzda ya da yüzünüzdeki benleri, lazer tedavisi ile çıkarttırabilirsiniz. Lazerle ben tedavisi; benin içerisindeki pigmenti parçalamak için bir ışık enerjisi kullanır. Lazerle ben çıkarma, daha az yara izi riskine sahip olduğundan, bir et benini çıkarmak için iyi bir seçenektir.

  • Eksizyon Yöntemi

Bazı benlerin bir eksizyon yoluyla kesilmesi gerekebilir. Bu işlem, lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve ardından ciltte küçük bir dikiş gerektirir. İşlem sonrasında, zamanla kaybolacak küçük bir yara izi kalacaktır.

Tedaviye Nasıl Başlanır? 3 Adımda Ben Tedavisi

  1. Adım

Bir ben değerlendirmesi yapılır. Ameliyatsız ben tedavisi ya da ben yok etme ile ilgilenen tüm hastalar, beni tedavi edecek olan doktorla tanışmak için bir ilk değerlendirmeye ihtiyaç duyacaktır.

  1. Adım

Benin değerlendirmesi için bir kliniği ziyaret edin. Bu muayene sırasında doktorunuz:

  • Benin çıkarılmaya uygun olup olmadığını değerlendirir ve teşhis eder
  • Ben tedavisi için en iyi seçenekleri tartışır
  • Prosedür, iyileşme, olası sonuçlar ve maliyetler hakkında bilgilendirir
  • Tıbbi geçmişinizi gözden geçirir
  • Çıkarılması için belirlenen ben için riskleri değerlendirir
  • Tedaviyle ilgili sorularınızı yanıtlar

  1. Adım

Tedavi için, uzman ve güvenilir bir doktora danışır. Doktorunuz, seçilen ameliyatsız ben tedavisi yöntemini klinik bir ortamda gerçekleştirecek ve tedavi sonrası ile ilgili tavsiyelerde bulunacaktır. Doktorlara güvenin ve emin ellerde olduğunuzdan emin olun


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.