Gözünü Seven Bunları Kullanmamalı!

Göz hastalıkları uzmanları sigara, alkol ve uyuşturucunun gözlere zarar verdiğini ifade ettiler. İnsan vücudunda en küçük bölgelerden birisi olmasının yanında en hassas bölgelerden biri olan gözlerimiz her yaşta yaşayabileceğimiz sıkıntılar çıkartabiliyor.

Özellikle bu rahatsızlıklar genellikle 50 yaş ve üzeri kimseler de yaşa bağlı olarak tanımlanıyor ancak yaş burada tek faktör olarak görülüp, diğer etkenleri atlamak bir hata olur. Sigara ve uyuşturucu kullanımına bağlı olarak göz retinasında oluşan hasarlar, katarak veya sarı bölge oluşumu tarzı rahatsızlıklara sebep olabiliyor.

Bunun en büyük sebebi ise göz retina hücreleri toksit atık maddeleri uzaklaştırması ile görevli olması. Haliyle sigara ve uyuşturucuda oldukça bol miktarda toksit madde bulunmakta. Sadece sigara içmemek değil içilen alanlarda da bulunmamak gerekiyor. Çünkü sigara içmesek dahi pasif içici durumunda kalarak yine o toksit maddeler ile nüfus sağlamış oluyor ve yine zarar görmüş oluyoruz.

Bir diğer zararlı madde de alkol, özellikle kaçak ve yanlış üretim ile oluşan bozuk alkollerde, alkol zehirlenmesi diye adlandırılan bir rahatsızlık başlar ve çok kısa bir sürede gözlere etki eder ve çok abi bir şekilde geçici körlükten, kalıcı körlüğe kadar zarar verebilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here