Özgür Bilgi Kanalı

Bayan ayakkabı modelleri ve fiyatları

Bu senenin yeni bayan ayakkabı modelleri ve fiyatları arasında blok topuklu Ayakkabılar var. Aslında blok topuklar hayatımıza sonbahar- kış kreasyonu ile girmişti. 2018 İlkbahar-Yaz kreasyonuna da uygulandığını gördüğümüz blok topuklar yazlık yarı açık Ayakkabılar ile birleşince pek de fena durmamış gibi görünüyor.

en güzel bayan ayakkabıları

Hem topuk sevenlerden hem de rahat hareket edip ayaklarının yorulmamasını isteyenlerdenseniz blok topuklar tam size göre. Normal formdaki topuklar belli bir süre sonra ayağın orta kısımlarında ve özellikle de uç kısımlarında yaptığı baskıdan dolayı ayakları yormaya başlıyor. Çünkü bütün yük parmak uçları ile topuklara kalıyor. Bu yüzden topuklu ayakkabıyı çok seven bayanlar daha rahat topuklu Ayakkabıları seçme yollarını arıyorlar. Blok topuklar ise kalın formu sayesinde neredeyse düz ayakkabının sağladığı rahatlığı birebir sağlamış gibi görünüyor. Bu sayede uzun saatler boyunca ayakta kalsanız bile, ayaklarınız yorulmuyor ve keyfiniz kaçmıyor.

Graceland Topuklu Ayakkabı

TOPUKLU BAYAN AYAKKABI99,90TL

Bu senenin genel havasına baktığımızda, daha kalın formlu, daha erkeksi ve daha kalıplı Ayakkabıların moda dünyasına giriş yaptığını görüyoruz. Sandaletler de ve yarı açık Ayakkabılarda dahi durum aynı. Ayakların rahatının görsellikten bir adım daha öne geçtiği 2018 İlkbahar-Yaz modasında siz de kendi ayağınızı düşünün ve daha rahat edebileceğiniz ayakkabılar tercih etmeye başlayın.

BAYAN TAŞLI SANDALET79,90TL

Blok topuklu ayakkabıların dilerseniz kısa topuklu formlarını dilerseniz yüksek topuklu formlarını tercih edebilir ve zevkinize uygun bir tercih yapabilirsiniz. Ancak genel havaya bakıldığı zaman blok topuklu ayakkabıların kısa topuk formlarının göze daha hoş göründüğünü de belirtmeden geçmeyelim. Yüksek topuk boyu olan blok topuklu ayakkabıları ise salaş eteğiniz ile ya da İspanyol paça bir pantolon ile kombinlerseniz, o kalın formunu biraz daha yumuşatmış ve kırmış olacaksınız. Blok topuklar çok kalın formda olduğu için çizmelerde ve botlarda daha güzel duracaktır diyenlerdenseniz yanılıyorsunuz. Tam tersi, blok topuklar en çok yarı açık ayakkabılar da ve sandaletler de kendisini göstermeyi başarmış. Ayrıca renklendirilen ve desen verilen blok topukların kalın formu da baya kırılmış gibi görünüyor. Bu yazın modası olan blok topuklu açık ayakkabılardan siz de dolabınızda mutlaka bir çift bulundurmalısınız. Eminiz ki çok beğenecek ve keyifle giyeceksiniz.

Bayan ayakkabılarda model seçimi

Ayakkabı seçimi giyimde önemli yer tutan aksesuarların da tamamlayıcısı olan önemli parçalardan biridir. Giyeceğimiz ayakkabıyı seçerken genelde modaya uygun olmasına ve giydiğimiz kıyafetine uymasına dikkat ederiz. Peki tüm bunlar uygun ayakkabı seçimi için yeterli midir bunu düşünmeyiz bile.

Ayakkabı seçerken ayak sağlığımız açısından ve rahat etmemiz için uygun seçim yapmalıyız. Pekiayakkabı seçimi nasıl yapılmalıdırsorusunun cevabını merak edenlere bazı tüyolar vererek bu konuda onlara destek olmaya çalışalım:

  • Ayakkabı seçiminde mümkün olduğunca seçici olarak doğru bir karar vermeliyiz. Ortepedik lolan ayakkabılar doğru ayakkabı seçimi için en uygun olanıdır diyebiliriz.
  • Deri maddeden yapılmış ayakkabılar da ayak sağlığı açısından çok uygundur. Deri ayakkabı içerisindeki gözenekler sayesinde ayaklar hava alır ve terleme etkisi yapmaz.
  • Ayakkabı alırken ne çok geniş ne de çok dar ayakkabı alınmalıdır.
  • Çok uzun topuklu ya da iyice düz babet tarzı ayakkabılardan kaçınmalıdır. Ayak bileğini kavrayan ama çok sıkmayan ayakkabılar tercih edilebilir.

İnci ayakkabı- hakiki deri

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ayakkabı seçimi doğru yapıldığı takdirde sağlığımız açısından da olumlu durum oluşturmaktadır.Ayakkabı alırken nelere dikkat etmeliyizsorusunun cevabını üstte ayrıntılı olarak vermeye çalıştık Ayakkabı seçiminde görsellikten ziyede ayak sağlığı açısından risk oluşturmayan, kullanışlı ve rahar ayakkabıları tercih etmek çok önemlidir. Özellikle tüm gün boyunca ayakta çalışan kişiler için tercih edilen ayakkabı rahat ve kullanışlı olan ayağı sıkmayan ortepedik ayakkabılar olmalıdır.

Bağcıklı Ayakkabı Beyaz ₺49,99

Bağcıklı Ayakkabı Beyaz₺69,99₺49,99

Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ayakkabı seçiminde temel kural sağlık ve rahatlıktır. Ayaklarımız gün boyu kapalı olarak ayakkabıların içinde durduğu için onların korunaklı olması ve rahat etmesi önemlidir. Bu bakımdandoğru ayakkabı seçimiolarak birinci kural ayakkabının kaliteli olmasıdır. Seçtiğiniz ayakkabı ne kadar kaliteli maddeden yapılırsa o derece size rahat ve sağlıklı bir kullanım sağlayacaktır. Doğru ayakkabı seçerken giyeceğiniz ayakkabının kaliteli olması son derece önemlidir. Kaliteli ayakkabı olarak hakiki deriden yapılan ayakkabılar son derce kaliteli ve sağlıklıdır. Deri ayakkabılar da hava alınması için gözenekler bulunur. Bu gözeneklerden hava girdiği için ayaklar terleme yapmaz. Terleme yapmayan ayakkabılar da ayak hastalıklarında sizi korur.

Butigo leopar desenli bayan ayakkabı

Ayak Sağlığınız İçin Doğru Ayakkabı Seçin

Ayak sağlığınız için doğru ayakkabı seçimi çok önemlidir.Ayak sağlığı için uygun ayakkabıalırken ayakkabıların çok yüksek topuklu olmaması önemlidir. Topuklu ayakkabılar en çok 3-4 cm yükseklikte olabilir. Çok yüksek topuklu ayakkabılarda tüm yük topuğa bineceği için ileride ayak ağrıları ya da çeşitli ayak sorunlarına yol açabilir. Aynı şekilde çok alçak olan babet ayakkabılar da ayak sağlığı açısından uygun değildir. Bunun yerine tabanı kalın ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayakkabı seçiminde doğru ayakkabı seçimi ayak sağlığı açısından da son derece önemlidir. Bu açılardan seçilecek olan ayakkabıların rahat, kaliteli, ortepedik ve ayağa uygun olması dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir.

Kadın oxford ayakkabı modellerinde son moda ve en uygun ürün çeşitleri markaboom.com’da! Şok fiyatları görmek için tıklayınız.https://www.markaboom.com/kadin-oxford-ayakkabi


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.