2015 Yaz Modası


Erkekler İçin Yaz Modası

Moda dendiği zaman her ne kadar akla ilk olarak bayanlar gelse de bu konuda erkekleri de unutmamak lazım. Genel olarak giyimine dikkat eden kesimde bayanın ağırlıkta olduğu bilinse de bu kural artık yıkıldı diyebiliriz. Zamanla erkekler de giyimlerine bayanlar kadar dikkat etmeye ve modayı takip etmeye başladılar. En az bayanlar kadar onlar için de şık ve güzel görünmek önemli hale geldi. Peki, 2015 yaz modasında giyimine dikkat eden erkekleri neler bekliyor? Bu yazıda 2015 yaz mevsiminin erkekler için moda alanından bahsedeceğiz.
Öncelikle bu yazın en çok ilgi gören renklerinden olan beyazla başlayalım. 2015 yazında birçok erkek giyim koleksiyonunda beyaz tonların ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Erkeklerin daha uygun kombinler yapabilmeleri için beyaz renk, çok uygun bir renktir. Erkeklerin vazgeçilmezi blazer ceketleri unutmamak lazım. Her sezon olduğu gibi bu sezon da blazer ceketler 2015 yaz modasının en çok ilgi gören parçalarından olmayı başardı. Özellikle şık giyimden hoşlanan erkeklerin tercihi blazer ceketten yana olabilir. Pastel tonların genellikle bayanlar tarafından tercih edildiği söylense de aslında bu artık günümüzde doğru değil. Bayanlar kadar erkeklerin de tercihi pastel renklerden yanadır. Böylelikle 2015 yaz modasında da pastel tonlarda ceketler, tshirtler, ayakkabılar ve pantolonlar görebilmek mümkün hale geldi. Ayrıca çizgi modasının erkek giyimde de etkisini unutmamak lazım. Modayı takip eden birçok erkek, çizgilerin kıyafetler üzerindeki hakimiyetini fark edeceklerdir.
Hiçbir zaman modası geçmeyen denim 2015 yaz erkek modasında da yerini aldı. Erkeklerin en çok tercihi olan denim kumaş, hem şık hem de spor bir görünüm kazanmalarına yardımcı oluyor. Ayrıca bir erkeğe en çok takışan parçanın takım elbise olmasından dolayı 2015 yaz modasında özellikle mavi renkte takım elbiselerin ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Kravat konusunda da artık daha ince kravatların moda olduğunu söylemekte fayda var. Yazın gelmesiyle birlikte erkekler de pantolonları dolaplarına kaldırdı diyebiliriz. Özellikle bermuda şortlar yaz mevsimlerinde erkeklerin en çok tercih ettiği parçalardan biridir. 2015 yaz modasında da yine bermuda şortların büyük ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.
 


emakale