Özgür Bilgi Kanalı

Amazon Lojistik

Amazon Lojistik‘in Türkiye’de hizmete açıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Amazon Lojistik nedir?

Amazon Lojistik, Amazon’un birinci sınıf lojistik kaynaklarından, bu konudaki uzmanlığından, takdir edilen müşteri hizmetlerinden, güvenilir ve hızlı teslimatından faydalanarak çevrimiçi işinizi büyütmenize yardımcı olur. Amazon Lojistik ile ürünlerinizi Amazon’un lojistik merkezinde depolayabilirsiniz. Biz de onları alır, paketler ve müşterilerinize teslim ederiz.

Amazon Lojistik’i kullanmaya nasıl başlayabilirsiniz?

1. Ürün liste kayıtlarınızdan en az biri için “Amazon Lojistik” seçeneğini seçin
Satıcı hesabınıza giriş yaparak Envanter Yönetimi (https://sellercentral.amazon.com.tr/inventory/) sayfasına gidin. Amazon Lojistik’e dönüştürmek istediğiniz tüm liste kayıtlarını seçin. “Seçilen öğeye uygula” ve ardından “Amazon Lojistik’e Dönüştür” seçeneğine tıklayın.

2. Seçilen ürünleri Amazon Lojistik Merkezi’ne gönderin
Ürünleriniz, teslim alındıktan sonra Amazon Lojistik kapsamında depolanır.

3. Satış yapın
Bir ürün sattığınızda Amazon Lojistik ürünü alır, paketler ve müşterinize gönderir. Kargolar müşterilere Amazon’un süratli teslimat hızlarında ulaşır. Teslimat hızları hakkında daha fazla bilgiyi şu sayfada bulabilirsiniz:https://www.amazon.com.tr/gp/help/customer/display.html?nodeId=201911090

4. Ödemenizi alın
Siz satış yapmaya devam ettikçe ödemeleriniz, Amazon ücretleri kesilmiş olarak banka hesabınıza yatırılır.

Amazon Lojistik için, satış komisyonuna ek olarak, sadece ürünlerinizin Amazon Lojistik Merkezi’nde depolanması için gereken tam alan için ödeme yaparsınız ve yalnızca ürünler sipariş edildiğinde lojistik ücreti ödersiniz. Lojistik ücretleri hakkında daha fazla bilgiyi şu sayfada bulabilirsiniz:https://sellercentral.amazon.com.tr/gp/help/201074400

İyi satışlar dileriz,
Amazon Türkiye


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.