Özgür Bilgi Kanalı

ENJ Fiyatı

Enjin Madeni Para fiyatı bugün 24 saatlik işlem hacmi 115.882.948$ ile ve 26 Şubat 2022 dolar fiyatı 1.44$ dır. TL fiyatı ise 19,9 TL dir. ENJ fiyatı son 24 saatte %2.93 arttı. 930 Milyon ENJ coin dolaşım arzına ve toplam 1 Milyar arza sahiptir.

enjin coin fiyat

Enjin Coin nedir?

Enjin Coin, Enjin tarafından yaratılan sanal ürünler için bir kripto para birimidir. Enjin, 250.000’den fazla oyun topluluğu ve 18.7 milyon kayıtlı oyuncu ile “çevrimiçi en büyük oyun topluluğu platformudur”. Enjin ekibi, endüstri için en kullanışlı kripto para birimi olma hedefiyle parayı tamamen oyun etrafında tasarlıyor. Proje, Enjin Coin’in yanı sıra geliştiricilerin oyunlarına ve topluluklarına entegre edebilecekleri bir dizi yazılım geliştirme kitini (SDK’ler) içerir. Oyuna blok zinciri getirmek, sanal ürünlerin transferinde yaygın olan yüksek ücretleri ve dolandırıcılığı azaltmaya yardımcı olur.

Enjin Coin, üzerine inşa edilmiş bir ERC20 jetonudur. Ethereum ağ. Bununla birlikte, proje sadece bir kripto para birimi olarak hareket etmekle kalmıyor, aynı zamanda akıllı sözleşme yeteneklerine de sahip. Aynı zamanda test eden ilk projelerden biridir. akıncı Ağ , Ethereum’un sürümü Yıldırım Ağ . Enjin Coin platformu, genel API’leri ve SDK’ları aracılığıyla bir çamaşırhane özellikleri listesi sağlar. Bununla birlikte, her şeyi kısa tutmak için, bu makalede yalnızca önemli olanlardan birkaçını tartışacağız. Enjin Coin’in oyun topluluğuna getirdiği en büyük değer, sanal ürünlerin yaratılması ve yönetilmesidir. Her platformdaki geliştiriciler, ana para birimi olarak Enjin Coin tarafından desteklenen topluluklarına özgü bir para birimini kolayca oluşturabilir. Bu, madeni paralara blok zincirinin tüm avantajlarını (hız, maliyet, güvenlik, vb.) sağlarken, yine de kendi platformlarına göre özelleştirilmiş kalır.

Enjin Coin’in arkasındaki şirket olan Enjin, en büyük çevrimiçi oyun topluluğu oluşturma platformudur. 2009 yılında faaliyete başlayan şirket, ayda 60 milyon görüntüleme alıyor ve topluluk mağazalarında her ay milyonlarca ABD doları işlem yapıyor. Ekip, Enjin Coin’i 250.000’den fazla oyun web sitesi olmak üzere tüm Enjin CMS platformuna dağıtıyor. Projenin danışmanları Anthony Diiorio (Ethereum kurucu ortağı) ve Pat LaBine’den (Bioware’in önceki yapımcısı ve teknik direktörü) oluşuyor. Enjin ayrıca Unity, PC Gamer ve NRG eSports ile ortaklıklar kurdu. Ekip, 2017 yılının sonlarında özel ve halka açık turlar arasında ~35 milyon dolar topladıkları başarılı bir ICO düzenledi. Hâlâ genç bir proje olmasına rağmen ekip, 2017’nin son çeyreğini Platform API, Mobil Akıllı Cüzdan ve bir Java SDK’sının yanı sıra bir Minecraft eklentisi oluşturmakla geçirdi. 2018 için pek çok şey var, ancak öne çıkan özellikler arasında çeşitli platform eklentileri, Efinity sürümü ve çok sayıda diğer SDK yer alıyor.

Enjin ayrıca, TopLists olarak bilinen ve kullanıcıların oyunları, sunucuları, takımları ve diğer herhangi bir öğeyi sıralamalarına olanak tanıyan bir araca sahiptir. TopLists, piyasa tekliflerine veya demokratik oylamaya izin verecek işlevlere sahip, merkezi olmayan bir akıllı sözleşme olarak dağıtılacak. Liste oluşturucuları, listelerini tanıtmaya ve pazarlamaya teşvik edilir, çünkü bu oluşturucular, kullanıcılar listelerinde oylama gibi görevleri yerine getirdiğinde jeton alacaklardır. Enjin Coin, çevrimiçi sanal oyunları merkezi olmayan teknolojilerle entegre etmeyi amaçlayan iddialı bir projedir. Enjin Coin projesi çok şey vaat ediyor ve bu sözleri yerine getirip getiremeyeceğini ancak zamanla göreceğiz.

Güncel fiyat ve grafik verilerine buradan ulaşabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.